10 najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy w 2024 r. według LinkedIna

W czasach zdominowanych przez nowoczesne technologie umiejętności pracy z ludźmi okazują się być bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej.

10 najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy w 2024 r. według LinkedIna

Rynek pracy: najbardziej pożądane kompetencje w 2024 roku

LinkedIn opublikował na swoim blogu ranking najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy w 2024 roku. Zestawienie to powstało na podstawie ogłoszeń rekrutacyjnych z okresu od maja do października 2023 r. oraz pożądanych cech kandydatów i kandydatek, którzy w tym czasie otrzymali pracę lub propozycję zatrudnienia za pośrednictwem platformy.

Co dość zaskakujące, dziesiątka niemal w całości została zdominowana przez kompetencje miękkie, wymagające od pracowników i pracownic przynajmniej minimalnej dozy empatii, otwartości na współpracę i elastyczności. Nie pojawiają się tam z kolei umiejętności stricte specjalistyczne takie jak np. znajomość konkretnych języków programowania.

– Wierzę, że wchodzimy w erę pracy, która staje się bardziej ludzka niż wcześniej i da nam wszystkim szansę osiągania większego spełnienia z wykonywanych zadań, a także łatwości i efektywności współpracy z innymi – przekonuje Ryan Roslansky, dyrektor generalny LinkedIna.

Zestawienie opublikowane przez LinkedIn zdaje się potwierdzać powyższe słowa. Oto dziesięć najbardziej pożądanych kompetencji na rynku pracy w 2024 roku:

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.