Autorzy i autorki

W Digitized ważne jest dla nas nie tylko przedstawienie osób należących do redakcji i odpowiedzialnych za publikację materiałów, ale także naszych stałych ekspertów i ekspertki oraz osoby okazjonalnie piszące dla nas. Na tej stronie znajdziesz informacje o wszystkich, którzy brali udział w tworzeniu treści wraz z krótką informacją o nich.

Jakub Rusak

Redaktor naczelny Digitized. Z dziennikarstwem związany prawie jedną trzecią swojego życia; pracował dla polskich wydań magazynów Playboy, CKM i Esquire oraz serwisów Well.pl i naTemat.pl. Prywatnie poszukiwacz sensu w bezsensie i ładu pośród entropii. Lubi mądre słowa.

Zobacz 99 materiały/ów
Kacper Ponichtera

Dziennikarz i muzyczny promotor, który od ponad 10 lat odpowiada za animowanie nocnego życia Warszawy. Prowadzi autorską audycję „Noc Rezydentów” na antenie Polskiego Radia. Aktualnie zajmuje się nowymi technologiami i tematyką biznesową.

Zobacz 94 materiały/ów
Karina Orzechowska

Absolwentka dziennikarstwa, od lat ściśle związana z copywritingiem. Specjalistka w obszarze content marketingu. Inspiracją są dla niej światowe trendy i podróże, a równowagę i harmonię odnajduje w praktykach jogi. Dusza artystki i pasjonatka wnętrz. Szczególnie upodobała sobie styl modernistyczny.

Zobacz 73 materiały/ów
Ewa Pawlik

Dziennikarka, producentka, mama. Interesuje ją wszystko, a aktualnie najbardziej to, jak nowe technologie wpłyną na ludzkość. I co się wtedy stanie z człowieczeństwem.

Zobacz 30 materiały/ów
Monika Dańczyszyn

Dokumentalistka i redaktorka telewizyjnych formatów. Praktyk mediów cyfrowych i algorytmów w technologii filmowej. Po latach w świecie audiowizualnym wraca do dziennikarstwa - w nowej, cyfrowej odsłonie. Miłośniczka sztuki, szczególnie sztuki przetrwania.

Zobacz 13 materiały/ów
Redakcja

Opracował zespół redakcji Digitized

Zobacz 8 materiały/ów
Mateusz Czerwiński

Pisał do różnych, zarówno cyfrowych, jak i papierowych mediów. Niektóre sam założył, inne opuścił z premedytacją. Bywał cytowany i sam cytował. Wieść gminna niesie, że dobrze dogaduje się z mikrofonem ale jeszcze lepiej z prompterem. Kocha cyfrowe światy i docenia moc technologii użytkowej. Na co dzień walczy o lepsze marketingowo jutro.

Zobacz 7 materiały/ów
Piotr Zalewski

Pracował wydawnictwie IDG, gdzie współtworzył m.in. magazyn Internet Standard. 13 lat spędził w Google, najpierw w dziale sprzedaży, a następnie przez wiele lat w środkowoeuropejskim dziale komunikacji. Interesuje się technologią i ekonomią. Prowadzi “Podcast o Pieniądzach” na temat finansów osobistych.

Zobacz 5 materiały/ów
Katarzyna Derka

Dziennikarka i miłośniczka nowych mediów. Specjalizuje się w marketingu internetowym i budowaniem strategii nowych mediów. Od 2019 roku jest certyfikowanym UX/UI Designerem. Pracuje w jednej z największych grup mediowych w Polsce jako redaktorka, prezenterka i Social Media Manager.

Zobacz 4 materiały/ów
Justyna Bakalarska-Stankiewicz

Dziennikarka i autorka książek, przedsiębiorczyni, specjalistka ds. komunikacji i marketingu, wykładowczyni akademicka.

Zobacz 4 materiały/ów
Konrad Budek

Dziennikarz, redaktor, marketingowiec i entuzjasta nowych technologii. Wcześniej związany z "Gazetą Wyborczą", "Faktem" i forsal.pl. W wolnych chwilach pasjonat astronomii i gier RPG

Zobacz 3 materiały/ów
Jacek Mańko

Jacek Mańko, wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego. Z wykształcenia kognitywista, z przeszłością korporacyjną. Obecnie zajmuje się badaniem wpływu technologii i mediów cyfrowych na społeczeństwo oraz na jednostki. Raczej technosceptyk niż technooptymista. Prywatnie zapalony scrabblista i siatkarz.

Zobacz 3 materiały/ów
Marcin Ilski

Od 25 lat trener myślenia krytycznego i systemowego. Myśliciel, członek eferycznego ensamblu "Mortal Tombak" Zajmuje się również ramowaniem językowym oraz dynamiką i rozwiązywaniem sytuacji konfliktowych. Prowadzi społeczność Sceptycznych Trenerów i własną firmę szkoleniową. Autor książki "Życzliwy Sceptycyzm. Poradnik użytkownika".

Zobacz 2 materiały/ów
Dalia Sadowska

Filolożka z wykształcenia i zamiłowania. Zawodowo zajmuje się tworzeniem materiałów edukacyjnych dla Primetric by BigTime. Interesuje ją pragmatyczny aspekt języka, HR i kontakty międzykulturowe.

Zobacz 2 materiały/ów
Monika Nowakowska

W marketingu od 10 lat. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w CSW w Toruniu, była też redaktorką social media w Wirtualnej Polsce. Obecnie Chief Marketing Officer w gdańskiej agencji JAMEL. Lubi dużo mówić, więc stara się przelewać część swoich przemyśleń na słowa pisane.

Zobacz 2 materiały/ów
Katarzyna Matus

Analityk finansowy, który mimo ścisłego wykształcenia ma w sobie ogromną miłość do nauk humanistycznych i dziedzin interdyscyplinarnych. Obecnie zainteresowana tym jak dużo z fantastycznych książek Lema stanie się rzeczywistością.

Zobacz 1 materiał
Ewa Drygalska

Doktor kulturoznawstwa, badaczka doświadczeń użytkowników, wykładowczyni Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, fanka kina blaxploitation.

Zobacz 1 materiał
Mateusz Wierzbicki

Radca prawny od wielu lat związany z biznesem i administracją publiczną. Z zainteresowaniem łączy ze sobą przeciwstawne koncepcje, oczekując nieoczekiwanych rezultatów.

Zobacz 1 materiał

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.