A-commerce, deep tech, AI. Mapa innowacyjnych trendów według PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wydała raport „Monitoring trendów w innowacyjności” jako część projektu inno_LAB. Celem jest analizowanie trendów technologicznych i społeczno-gospodarczych z rozwiniętych krajów, by wprowadzać innowacje i poprawiać jakość życia w Polsce.

A-commerce, deep tech, AI. Mapa innowacyjnych trendów według PARP

Globalne inicjatywy

Austria, Niemcy i Izrael aktywnie angażują się w działania na rzecz technologii i ochrony środowiska. Austria wprowadziła program Twin Transition, wspierający firmy w zrównoważonej i cyfrowej produkcji, głównie w sektorze przemysłowym i technologicznym.

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu uruchomiło z kolei konkurs Green Tech, przeznaczając 75 milionów euro na innowacyjne zielone projekty z naciskiem na wzrost konkurencyjności MŚP. Tymczasem Izrael zainwestował 36 milionów szekli w rozwój umiejętności w dziedzinach takich jak AI i czyste technologie, wspierając 20 projektów i rozwijając kompetencje dwóch tysięcy uczestników.

Rozwój startupów

Raport PARP wskazuje też na dynamiczny rozwój młodych, innowacyjnych firm. Na uwagę zasługuje Estonia, która oferuje wsparcie dla startupów specjalizujących się w technologiach deep tech. Celem jest komercjalizacja badań naukowych w obszarach materiałów high-tech, technologii wodorowych, AI, biotechnologii, autonomicznych pojazdach, robotyce i technologii kosmicznej

Francja natomiast przeznaczyła 50 milionów euro na rozwój startupów w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji, wspierając rozwój algorytmów i modeli dla lepszej analizy danych i automatyzacji procesów.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.