Etyczny, a co za tym idzie – skuteczny przetarg jest gwarantem bardziej efektywnego biznesu – przekonują w najnowszym spocie reklamowym przedstawiciele i przedstawicielki polskiej branży marketingowej. Jak nie przegrać w przetargowe bingo?
17 listopada na blogu OpenAI pojawiła się informacja o tym, że Sam Altman ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Powód? Zarząd spółki utracił do niego zaufanie. Kto przejmie po nim stery w OpenAI?
Polska potrzebuje większych postępów w dziedzinie adaptacji AI w biznesie. Według najnowszego badania Cisco AI Readiness Index jedynie 6% polskich firm jest w pełni przygotowanych do wdrożenia i wykorzystania technologii opartych na sztucznej inteligencji. Na świecie odsetek ten wynosi 14%.
Apple AirTag: gadżet, który stał się elementem światowej siatki przemytniczej
Apple AirTagi - urządzenia wielkości dziesięciocentówki zaprezentowane przez Apple w 2021 r. w teorii mają służyć do namierzania małych przedmiotów codziennego użytku w rodzaju kluczy do mieszkania. Coraz częściej znajdują jednak także nielegalne zastosowania.
W listopadzie 2022 roku amerykańskie służby celne przechwyciły paczkę w drodze z Illinois do Izraela, która zawierała grille marki George Foreman. Kiedy agenci prześwietlili przesyłki, znaleźli w nich lufy do karabinów AR-15 oraz pistoletów typu Glock owinięte w folię aluminiową oraz lokalizatory AirTag.
Urządzenia wielkości dziesięciocentówki zaprezentowane przez Apple w 2021 r. w teorii mają służyć do namierzania małych przedmiotów codziennego użytku w rodzaju kluczy do mieszkania czy pilotów do telewizora. Z informacji dziennikarzy śledczych Forbesa wynika jednak, że AirTagi stały się popularne także w świecie przestępczym.
Przemytnicy narkotyków i broni od dawna korzystają z urządzeń śledzących GPS, aby monitorować przesyłki i upewniać się, że dotarły do miejsca przeznaczenia. Jednak starsze trackery okazywały się często zbyt nieporęczne i zawodne. Apple AirTagi rozwiązują te problemy - są lekkie, wydajne i łatwe w użyciu, przez co stały się wręcz przedmiotem pożądania wśród gangsterów.
W momencie publikacji głośnego materiału na łamach amerykańskiego Forbesa, firma Apple nie odpowiedziała na prośby o komentarz. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat podjęła próby ograniczenia nielegalnego wykorzystania lokalizatorów AirTag. Niedawno dodano m.in. funkcję ostrzegającą użytkowników w przypadku wykrycia na ich ciele nieznanego urządzenia śledzącego za pośrednictwem Bluetooth.
„Z całą surowością potępiamy wszelkie przejawy złośliwego wykorzystania naszych produktów” – czytamy w zeszłorocznym komunikacie prasowym Apple.
Jednak nie tylko przestępcy znaleźli sposób na wykorzystanie lokalizatorów AirTag. Dziennikarze Forbesa dotarli w marcu 2023 r. do dokumentów amerykańskiej DEA (Drug Enforcement Administration), z których wynika, że urządzenia wykorzystywane są także przez organy ścigania do nadzoru. Agenci mieli umieścić AirTagi w maszynie wykorzystywanej do produkcji narkotyków.
Dziennikarz i muzyczny promotor, który od ponad 10 lat odpowiada za animowanie nocnego życia Warszawy. Prowadzi autorską audycję „Noc Rezydentów” na antenie Polskiego Radia. Aktualnie zajmuje się nowymi technologiami i tematyką biznesową.
Polska rajem dla spółek technologicznych, Ministerstwo Cyfryzacji wzmacnia internet w całym kraju, a Blik rozpoczyna ekspansję europejską. Jednocześnie WeWork znalazł się na skraju bankructwa, a Chiny mają kłopoty gospodarcze. O czym jeszcze warto wiedzieć?
Jak zmienił się świat po roku istnienia ChatGPT, co się dzieje w NCBR i dlaczego Meta ma (znowu) kłopoty z europejskim prawem dotyczącym prywatności? Zapraszamy na kolejny przegląd tygodnia redakcji Digitized.
Tencent wykupił udziały w Techlandzie, a Unia Europejska bierze się za regulację rynku pracy z naciskiem na samozatrudnienie i umowy cywilnoprawne. Z kolei krakowska AGH pracuje nad zupełnie nowym narzędziem AI dla lekarzy. Czym jeszcze żyliśmy w minionym tygodniu?
Niedawno zwiedzałam niemal w pełni zautomatyzowaną fabrykę. Liczba pracowników była minimalna, a ich obowiązki ograniczały się do dbania o odpowiednią ilość materiałów i wciskania odpowiednich guzików. Ich prawdziwa praca zaczynała się, gdy maszyny się psuły. Wówczas ludzie okazywali się niezbędni.
Nasza strona wykorzystuje jedynie niezbędne funkcjonalne ciasteczka (cookie). Cenimy Twoją prywatność i nie dołączamy zewnętrznych, śledzących ciasteczek. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.