Bard AI już mówi po polsku. Google rozszerza model Gemini Pro o 40 nowych języków

Google otwiera się na nieanglojęzycznych użytkowników swoich narzędzi. Od 1 lutego 2024 r. Gemini Pro – najbardziej zaawansowany model AI firmy – dostępny jest w chatbocie Bard w większości języków świata, także w polskim. Ale to nie wszystkie nowości.

Bard AI już mówi po polsku. Google rozszerza model Gemini Pro o 40 nowych języków

Nowości w Bard AI – Gemini Pro w wielu językach świata

„Od dziś Gemini Pro w Bardzie jest dostępny we wszystkich językach, krajach i obszarach, w których dostępny jest Bard” – ogłosił 1 lutego 2024 r. we wpisie na blogu Google Jack Krawczyk, product lead w Bardzie. Mowa tu konkretnie o ponad dwustu trzydziestu państwach i ponad czterdziestu językach świata, w tym polskim.

W praktyce oznacza to przede wszystkim szybsze i bardziej dopasowane kontekstowo wypowiedzi udzielane w językach innych niż angielski, ale także zaawansowane odpowiedzi dotyczące kodowania, lepsze podsumowania treści i bardziej zaawansowane rozumowanie chatbota. Użytkownicy i użytkowniczki otrzymają też większe możliwości weryfikacji treści wygenerowanych przez AI.

„[…] udostępniamy naszą funkcję sprawdzania w ponad czterdziestu językach. Gdy klikniecie ikonę »G«, Bard sprawdzi, czy w internecie znajdują się treści potwierdzające jego odpowiedź. Jeśli znajdziecie takie treści, możecie kliknąć wyróżnione frazy, aby wyświetlić podobne lub sprzeczne informacje znalezione w wyszukiwarce” – czytamy we wpisie Krawczyka.

Jest to tym bardziej imponujące, że według raportu Large Model Systems Organisation, na który Google powołuje się w swoim poście na blogu, Bard AI z Gemini Pro jest jednym z najpopularniejszych na świecie chatbotów dostępnych bezpłatnie.

Generatywna AI w digital marketingu. Google wprowadza model Gemini do Google Ads
Google ogłosiło integrację swojego najpotężniejszego modelu generatywnej sztucznej inteligencji – Gemini – z systemem reklamowym Google Ads. Co to oznacza dla marketerów?

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.