Biznes w USA. NCBR otwiera nabór do programu akceleracyjnego w Nevadzie

NCBR ponownie rozszerza możliwości dla polskich startupów i mikroprzedsiębiorstw, zachęcając je do udziału w trzeciej edycji programu akceleracyjnego NCBR-NAP. Inicjatywa ta umożliwia rozpoczęcie działalności w stanie Nevada i rozwiniecie swojego biznesu.

Biznes w USA. NCBR otwiera nabór do programu akceleracyjnego w Nevadzie

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) poszukuje ambitnych firm technologicznych, które chciałyby skorzystać ze wsparcia doświadczonych mentorów ze stanu Nevada. Celem programu jest zdobycie umiejętności w zakresie rozwijania działalności gospodarczej na amerykańskim rynku. Dzięki niemu przedsiębiorcy poznają tajniki budowania relacji z kluczowymi partnerami.

Nowatorski model współpracy z USA

NCBR-Nevada Acceleration Program (NCBR-NAP) to ogólnopolska inicjatywa akceleracyjna, wynikająca z Memorandum o współpracy między Polską a Nevadą. Program skupia się na wspieraniu młodych firm technologicznych zarejestrowanych w Polsce, których staż mieści się w przedziale od 6 miesięcy do 6 lat.

Program adresowany jest do ambitnych polskich przedsiębiorców z potencjałem globalnego rozwoju. Działając wspólnie z ekosystemem startupów w Nevadzie, NCBR-NAP po raz trzeci umożliwi dostosowanie polskich pomysłów biznesowych do wymagań rynku amerykańskiego, wspierając przedsiębiorców w ekspansji za ocean i pozyskiwaniu środków na rozwój w USA.

 „Działanie NCBR jest wyjątkowe z kilku względów – przekonuje Agnieszka Ratajczak, dyrektorka Działu Współpracy Międzynarodowej w NCBR. – Zapewnia silny element edukacyjno-rozwojowy poprzez kilkumiesięczne wsparcie doświadczonych mentorów, którzy sami wielokrotnie przeszli ścieżkę założenia, rozwoju i wyjścia z firmy na rynku amerykańskim. Mentorzy w sposób indywidualny podchodzą do każdej firmy i doradzają we wszystkich obszarach związanych z przygotowaniem biznesplanu i strategii wejścia na rynek amerykański. Cały proces ma za zadanie jak najlepiej przygotować startup do właściwej akceleracji, m.in. poprzez cykl spotkań z partnerami biznesowymi i inwestorami” dodaje Ratajczak.

Jak wziąć udział w programie?

By wziąć udział w programie, przedsiębiorcy muszą przejść formalno-merytoryczną weryfikację zgłoszeń i selekcję zdalną prowadzoną przez mentorów z Nevady i Kalifornii. Po spotkaniach online kulminacyjnym punktem jest trzydniowy Bootcamp Warsaw. Rozpocznie się on w lutym 2024 roku i jest to cykl warsztatów, konsultacji eksperckich i pracy w grupach. Po zakończeniu bootcampu startupy muszą zaprezentować swoje projekty na Demo Day, gdzie zostanie wytypowanych dziesięć najlepszych firm, które przejdą przez proces akceleracji w Nevadzie i Kalifornii. 

Nevada to dynamicznie rozwijające się centrum biznesowo-edukacyjne, które przyciąga przedsiębiorców z całego świata ze względu na atrakcyjne warunki biznesowe. Zdobyła już wielu inwestorów, takich jak Amazon, Tesla czy Panasonic. Znajdują się tu siedziby gigantów, ale i unikalne inwestycje, takie jak kopalnia odkrywkowa miedzi należąca do KGHM Polska Miedź S.A.

Nabór do programu trwa do 6 grudnia 2023 roku.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.