Candy Crush i inne gry tego gatunku z rekordowymi wynikami

Pod względem popularności wśród gier logicznych na czele stawki znajduje się Candy Crush, a za nią uplasowały się Gardenscapes i Homescapes. Wszystkie notują rekordowe ilości pobrań

Candy Crush i inne gry tego gatunku z rekordowymi wynikami

W najnowszym raporcie opublikowanym przez Sensor Tower pojawiły się interesujące dane na temat mobilnych gier logicznych. Od czasu rozpoczęcia monitorowania danych przez firmę w 2013 roku, gry wygenerowały niewiarygodną sumę 42 miliardów dolarów.

Gatunek ten osiągnął aż 50 miliardów pobrań w ciągu tego samego okresu. To dowód na to, że ludzie na całym świecie uwielbiają wyzwania i rozwiązywanie łamigłówek na swoich smartfonach i tabletach.

Raport Sensor Tower szczegółowo analizuje trendy w tym gatunku w okresie od stycznia 2022 roku do marca 2023 roku. Okazuje się, że gry logiczne takie jak klasyczny Tetris czy Traffic Jam Fever, zanotowały znaczny wzrost. Liczba pobrań tych gier wzrosła o 103%, a przychody z nich wyniosły o 64% więcej.

Jednak to gry typu "swap", w których zadaniem jest zamienianie miejscami kolorowych elementów, okazały się najpopularniejszym podgatunkiem wśród gier logicznych. Gry takie jak Candy Crush czy Royal Match stanowią aż 16% ogólnej liczby pobrań i generują aż 59% całkowitego przychodu, który osiągnął wysokość 25 miliardów dolarów.

Pod względem popularności wśród gier logicznych na czele stawki znajduje się Candy Crush, a za nią uplasowały się Gardenscapes i Homescapes. Te gry zyskały sobie ogromną rzeszę fanów na całym świecie.

Warto zwrócić uwagę, że także w okresie od stycznia 2022 roku do marca 2023 roku gatunek "swap" nadal zyskiwał na popularności. Liczba pobrań wzrosła o kolejne 8%, a przychody o 6%. To dowód na to, że ten podgatunek ma jeszcze wiele do zaoferowania i przyciąga coraz większą liczbę graczy we wszystkich przedziałach wiekowych.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że w każdym z czterech regionów, które zostały przeanalizowane przez Sensor Tower, gatunek "swap" okazał się najbardziej dochodową podkategorią. Chiny stanowiły aż 83% przychodów wygenerowanych przez gry logiczne w 2022 roku. Jednak także Europa (71%), Japonia (53%) i Stany Zjednoczone (58%) przyczyniły się znacząco do globalnych zysków.

Oprócz gier typu "swap", inny podgatunek, gry typu "pair" (w których zadaniem jest łączenie ze sobą pasujących elementów), również odnotował znaczny wzrost. Przychody wzrosły o aż 47%, a liczba pobrań zwiększyła się o 14%. To dowód na to, że różnorodność gier logicznych przyciąga różne grupy graczy. Gry typu "merge" (w których gracz musi łączyć elementy w jeden obiekt) wygenerowały wzrost przychodów o 28%, ale liczba pobrań spadła o 28%. To interesujący trend, który może sugerować, że niektóre style gier logicznych tracą na popularności.

Mobilne gry logiczne to potężna gałąź przemysłu rozrywkowego, która generuje ogromne zyski i cieszy się popularnością na całym świecie. Gry typu "swap" dominują w tym gatunku, ale różnorodność podgatunków przyciąga liczne grupy graczy. Jedno jest pewne - gry logiczne nadal będą stanowiły ważny element mobilnej rozrywki w przyszłości.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.