ChatGPT ma nowego konkurenta. Samsung zaprezentował chatbota AI o nazwie Gauss

Samsung dołącza do wyścigu o dominację w dziedzinie AI. Koreański gigant zaprezentował na początku listopada 2023 r. swój pierwszy model generatywnej sztucznej inteligencji o nazwie Gauss.

ChatGPT ma nowego konkurenta. Samsung zaprezentował chatbota AI o nazwie Gauss

Samsung Gauss – nowy chatbot AI od Samsunga

Podczas konferencji AI Forum w swoim centrum badawczo-rozwojowym w Seulu Samsung zaprezentował swój pierwszy model generatywnej sztucznej inteligencji – Samsung Gauss. Nazwa narzędzia nawiązuje do niemieckiego matematyka Carla Friedricha Gaussa i odzwierciedla ostateczną wizję firmy dotyczącą rozwoju dużych modeli językowych. Jej głównym założeniem jest "czerpanie ze wszystkich zjawisk i wiedzy na świecie w celu wykorzystania mocy sztucznej inteligencji do poprawy życia konsumentów", czytamy w komunikacie prasowym Samsunga.

„Będziemy nadal wspierać badania związane z generatywną sztuczną inteligencją oraz współpracować z liderami branży i środowisk akademickich, aby wspólnie się rozwijać” – stwierdził Kim Dae-hyun, wiceprezes wykonawczy Samsung Research Global AI Center.

Samsung Gauss - duży model językowy w smartfonach Samsung Galaxy S24

Model Gauss został opracowany przez dział badawczy Samsung Research i jest obecnie wykorzystywany w firmie do sprawdzania produktywności pracowników. W przyszłości posłuży natomiast do pisania maili, redagowania dokumentów i generowania tłumaczeń. Samsung planuje stopniowo włączać go do różnych swoich produktów, a eksperci branży technologicznej przewidują, że Gauss zadebiutuje już w pierwszej połowie 2024 roku, potencjalnie we flagowych smartfonach z serii Galaxy S24.

Gauss składa się z trzech podstawowych elementów: Samsung Gauss Language, Samsung Gauss Code i Samsung Gauss Image. Pierwszy z nich to duży model językowy, który rozumie ludzki język i odpowiada na pytania. Narzędzie dostępne jest w kilku wersjach, dzięki czemu można z niego korzystać zarówno w chmurze, jak i bezpośrednio na urządzeniach. Pozwala przy tym programistom pisać kod aplikacji, co jest możliwe dzięki interaktywnemu interfejsowi, który obsługuje takie funkcje jak opis kodu i generowanie testowych próbek aplikacji.

Wykonujący te zadania moduł Samsung Gauss Code współpracuje ze swoim asystentem o nazwie code.i i koncentruje swoją uwagę na właściwym kodowaniu. Z kolei moduł Samsung Gauss Image może łatwo generować i edytować obrazy, umożliwiając wprowadzanie zmian stylu, jak również konwersję obrazów o niskiej rozdzielczości do wysokiej rozdzielczości.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.