Kanapowy Stanford. Darmowe kursy technologiczne najlepszych uczelni świata

Nie trzeba wyjeżdżać z kraju, by zdobyć specjalistyczną wiedzę o nowych technologiach z najlepszych uczelni świata. Co więcej, nie trzeba nawet opuszczać swojego mieszkania. Oto krótki przewodnik po darmowych kursach online dostępnych na Harwardzie, Stanfordzie, MIT i wielu innych.

Kanapowy Stanford. Darmowe kursy technologiczne najlepszych uczelni świata

Uczenie maszynowe, big data i bazy danych, sztuczna inteligencja, internet rzeczy, algorytmy, języki programowania, duże modele językowe – za każdym z tych terminów stoi nowoczesna technologia, która w najbliższych latach ukształtuje rynek pracy i odmieni życie codzienne. Zrozumienie tych pojęć może okazać się także nieodzownym elementem poszerzania kompetencji zawodowych lub zupełnie nowym pomysłem na karierę.

Do realizacji tych celów niezbędna jest natomiast specjalistyczna wiedza akademicka. We współczesnej erze informacyjnej dostęp do niej jest jednak łatwiejszy i bardziej demokratyczny niż kiedykolwiek w historii ludzkości. Nie trzeba kończyć studiów, by ją zdobyć – wystarczy komputer, połączenie z internetem i przynajmniej umiarkowana znajomość języka angielskiego, by dotrzeć do niemal nieograniczonych zasobów. Gdzie ich szukać? I jak zweryfikować ich rzetelność i prawdziwość?

Zapraszamy do lektury poniższego przewodnika, w którym zgrupowaliśmy najbardziej sprawdzone źródła wiedzy specjalistycznej z zakresu nowych technologii w internecie.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.