Etyczny, a co za tym idzie – skuteczny przetarg jest gwarantem bardziej efektywnego biznesu – przekonują w najnowszym spocie reklamowym przedstawiciele i przedstawicielki polskiej branży marketingowej. Jak nie przegrać w przetargowe bingo?
17 listopada na blogu OpenAI pojawiła się informacja o tym, że Sam Altman ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Powód? Zarząd spółki utracił do niego zaufanie. Kto przejmie po nim stery w OpenAI?
Polska potrzebuje większych postępów w dziedzinie adaptacji AI w biznesie. Według najnowszego badania Cisco AI Readiness Index jedynie 6% polskich firm jest w pełni przygotowanych do wdrożenia i wykorzystania technologii opartych na sztucznej inteligencji. Na świecie odsetek ten wynosi 14%.
Dyrektor Microsoftu zeznaje przeciwko Google w procesie antymonopolowym
Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu, jest jednym z najcenniejszych świadków strony rządowej w głośnym procesie antymonopolowym przeciwko Google.
Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu, zeznał na początku października, że potęga Google w segmencie wyszukiwarek internetowych jest tak ogromna, że nawet jego firmie trudno jest z nią konkurować. Tym samym Nadella stał się kluczowym świadkiem strony rządowej w przełomowym procesie antymonopolowym przeciwko Google.
– Internet tak naprawdę należy do Google'a – stwierdził w sądzie federalnym Waszyngtonu, dodając, że gigant z Mountain View może obecnie wykorzystywać swoją przewagę i skalę do tworzenia narzędzi pozwalających zdominować powstającą branżę sztucznej inteligencji. I to nawet mimo faktu, że to Bing Microsoftu stał się pierwszą dużą wyszukiwarką, która zyskała wsparcie w postaci komunikatywnej AI.
Nadella podkreślił także, że Bing został stłamszony przez fakt, że Google płaci ogromne pieniądze Apple, by pozostawać domyślną aplikacją na iPhone’ach. Dodał też, że krajobraz wyszukiwarek wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby to Microsoft nawiązał tak lukratywną współpracę z Apple. Ocenił też, że ustalenia między Google i Apple mają charakter „oligopolu”. Nadella zwrócił uwagę także na inny ciekawy szczegół. Pozycja Google jest tak mocna, że wykorzystując swoją popularność, firma z łatwością mogłaby odebrać Apple wielu użytkowników przeglądarki Safari i innych produktów.
Toczący się właśnie proces antymonopolowy przeciwko Google jest uważnie obserwowany przez opinię publiczną i branżę technologiczną. Zwycięstwo strony rządowej może być prawdziwym przełomem w kwestii regulacji firm z Doliny Krzemowej. Według organów regulacyjnych giganci technologiczni mają bowiem zbyt duży wpływ na swoich klientów, partnerów i konkurentów, a w konsekwencji - na cały rynek.
Dziennikarz i muzyczny promotor, który od ponad 10 lat odpowiada za animowanie nocnego życia Warszawy. Prowadzi autorską audycję „Noc Rezydentów” na antenie Polskiego Radia. Aktualnie zajmuje się nowymi technologiami i tematyką biznesową.
Polska rajem dla spółek technologicznych, Ministerstwo Cyfryzacji wzmacnia internet w całym kraju, a Blik rozpoczyna ekspansję europejską. Jednocześnie WeWork znalazł się na skraju bankructwa, a Chiny mają kłopoty gospodarcze. O czym jeszcze warto wiedzieć?
Jak zmienił się świat po roku istnienia ChatGPT, co się dzieje w NCBR i dlaczego Meta ma (znowu) kłopoty z europejskim prawem dotyczącym prywatności? Zapraszamy na kolejny przegląd tygodnia redakcji Digitized.
Tencent wykupił udziały w Techlandzie, a Unia Europejska bierze się za regulację rynku pracy z naciskiem na samozatrudnienie i umowy cywilnoprawne. Z kolei krakowska AGH pracuje nad zupełnie nowym narzędziem AI dla lekarzy. Czym jeszcze żyliśmy w minionym tygodniu?
Niedawno zwiedzałam niemal w pełni zautomatyzowaną fabrykę. Liczba pracowników była minimalna, a ich obowiązki ograniczały się do dbania o odpowiednią ilość materiałów i wciskania odpowiednich guzików. Ich prawdziwa praca zaczynała się, gdy maszyny się psuły. Wówczas ludzie okazywali się niezbędni.
Nasza strona wykorzystuje jedynie niezbędne funkcjonalne ciasteczka (cookie). Cenimy Twoją prywatność i nie dołączamy zewnętrznych, śledzących ciasteczek. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.