Elon Musk spełnił swoją obietnicę. Twitter zmienił nazwę na „X”

Twitter i jego charakterystyczne logo z niebieskim ptakiem są już historią. Od teraz, zgodnie z zapowiedziami Elona Muska, platforma będzie nosić nazwę X.com. Co jeszcze się zmieni?

Elon Musk spełnił swoją obietnicę. Twitter zmienił nazwę na „X”

Twitter zmienia nazwę na X

– Domena X.com od teraz odsyła do Twittera – zakomunikował Elon Musk w poście zamieszczonym na platformie w niedzielę 23 lipca. Niedługo później informację tę potwierdziła także Linda Yaccarino, aktualna szefowa Twittera/X, publikując zdjęcie ogromnego „iksa” zdobiącego fasadę głównej siedziby firmy w San Francisco.

– To wyjątkowo rzadka rzecz – w życiu czy w biznesie – otrzymać drugą szansę, by zrobić kolejne wielkie wrażenie. Twitter to zrobił i zmienił sposób, w jaki się komunikujemy. Teraz X pójdzie jeszcze dalej, przekształcając globalne forum dyskusyjne – napisała Yaccarino.

https://twitter.com/lindayacc/status/1683357189589663744?s=20

X – superaplikacja od wszystkiego

Obecny rebranding jest elementem szeroko zakrojonej strategii stworzenia „superaplikacji od wszystkiego”, o której Elon Musk mówił niemal od początku przejęcia firmy. Pierwszym krokiem było wcielenie Twittera do spółki X Corp w kwietniu tego roku i stworzenie całej sieci mniejszych firm zgrupowanych pod szyldem X Holding.

W przyszłości zgodnie z wizją miliardera platforma ma natomiast się stać czymś na wzór chińskiego WeChata – nie tylko medium społecznościowym, ale także całym internetowym ekosystemem. W jego obrębie i za jego pośrednictwem użytkownicy będą mogli np. dokonywać mobilnych płatności, rezerwować bilety na wydarzenia, konsumować treści audio i wideo czy nawet robić zakupy.

https://twitter.com/lindayacc/status/1683213895463215104

– Zamierzamy stworzyć globalny rynek wymiany pomysłów, towarów, usług i możliwości. Obsługiwany przez sztuczną inteligencję X połączy nas wszystkich w sposób, który dopiero zaczynamy sobie wyobrażać – dodała Yaccarino w swoim kolejnym tweecie.

Zmiana nazwy Twittera jest też wyrazem obsesji Elona Muska na punkcie „iksa”, który od ponad dwóch dekad towarzyszy mu niemal we wszystkich przedsięwzięciach biznesowych. Przypomnijmy, że X.com to oryginalna nazwa PayPala, litera ta znajduje się także w nazwie firmy kosmicznej SpaceX oraz jest oznaczeniem jednego z modeli aut elektrycznych Tesli. Musk niedawno uruchomił także startup xAI, którego celem jest stworzenie alternatywy dla ChatuGPT.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.