Evolved workweek – jak firmy wdrażają elastyczny system pracy

Model pracy, w którym obowiązki zawodowe wykonuje się z biura od poniedziałku do piątku między 9:00 a 17:00, powoli wychodzi z użytku. Jego miejsce zajmuje tzw. „evolved workweek”, stawiający nacisk na różne formy elastyczności i pracy hybrydowej. Jak to wygląda w praktyce?

Evolved workweek – jak firmy wdrażają elastyczny system pracy

Czym jest evolved workweek?

Rozwój technologii oraz pandemia Covid-19 całkowicie zmieniły podejście do pracy. Obecnie coraz mniej firm wymaga od swoich pracowników stałej obecności w biurze w wyznaczonych godzinach od poniedziałku do piątku. Zamiast tego eksperymentuje z różnymi formami evolved workweek, koncepcji, która nie doczekała się jeszcze konkretnego tłumaczenia na język polski, ale która zakłada znacznie większy nacisk na swobodę i czas wolny. Można o niej myśleć jak o „elastycznym tygodniu pracy”, bo tym też w istocie jest evolved workweek.

– Siła przyciągania talentów w dowolnej formie elastycznego tygodnia pracy jest ogromna, ponieważ tym samym firmy skutecznie zapewniają swoim pracownikom dodatkowy czas wolny co tydzień – przekonywała w rozmowie z serwisem Worklife Molly Johnson Jones, dyrektorka generalna platformy rekrutacyjnej Flexa.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.