Generatywna AI zmieni biznes w ciągu najbliższych 3 lat. Wnioski z nowego raportu Deloitte

Dynamiczny rozwój generatywnej AI wywiera znaczący wpływ na sektor biznesowy. Z raportu Deloitte „The State of Generative AI in the Enterprise” wynika, że 80% liderów biznesowych spodziewa się, że ich biznes zmieni się w najbliższych trzech latach. 

Generatywna AI zmieni biznes w ciągu najbliższych 3 lat. Wnioski z nowego raportu Deloitte

Analiza The State of Generative AI in the Enterprise opracowana przez Deloitte uwzględnia opinie ponad 2,8 tys. liderów i liderek biznesu i technologii zaangażowanych we wdrażanie lub testowanie możliwości generatywnej sztucznej inteligencji w swoich organizacjach.

Generatywna AI w biznesie – potrzebne regulacje prawne

Według raportu 78% respondentów podkreśla potrzebę ustanowienia przepisów prawnych opracowanych specjalnie z myślą o AI. Większość osób jest jednocześnie przekonana, że generatywna sztuczna inteligencja zmieni funkcjonowanie ich firm. Jedna trzecia z nich oczekuje natomiast, że transformacja ta nastąpi już w bieżącym roku. 

Poprawa efektywności (56%) i redukcja kosztów (35%) to główne oczekiwania związane z wykorzystaniem generatywnej AI w biznesie, przy czym jedynie 29% osób widzi główne korzyści w innowacjach i rozwoju. Respondenci, którzy mają większą wiedzę na temat generatywnej AI, częściej skupiają się na tworzeniu nowych pomysłów i wniosków.

Prawie trzy czwarte technologicznie zaawansowanych firm już teraz wykorzystuje AI do rozwijania produktów i badań. Dwie trzecie ankietowanych jest podekscytowanych możliwościami AI, ale 30% z nich wciąż odczuwa niepewność. 

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.