17 listopada na blogu OpenAI pojawiła się informacja o tym, że Sam Altman ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Powód? Zarząd spółki utracił do niego zaufanie. Kto przejmie po nim stery w OpenAI?
IBM w trybie pilnym zawiesił publikację materiałów promocyjnych na platformie X. Reklamy firmy pojawiły się bowiem obok treści promujących przemoc i mowę nienawiści. W ślad za IBM poszli także inni giganci m.in. Disney, Apple czy Paramount Global.
Poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Co raport ten mówi nam o polskim środowisku inwestycyjnym?
Google walczy ze spamem w Gmailu. Nowy regulamin od 2024 r.
Google zapowiedziało zmiany w Gmailu od lutego 2024 roku. Firma będzie egzekwować zasady, których celem jest ograniczenie spamu, poprawa bezpieczeństwa poczty i ułatwienie rezygnacji z subskrypcji wiadomości od komercyjnych nadawców.
Wymagania zostaną nałożone na nadawców masowych, czyli tych, którzy codziennie wysyłają ponad 5 tys. wiadomości na skrzynki pocztowe Gmail. Google zacznie egzekwować wyraźny próg współczynnika spamu dla tych nadawców, aby uniemożliwić im bombardowanie użytkowników niechcianą korespondencją.
– Wielu nadawców wiadomości masowych nie zabezpiecza i nie konfiguruje odpowiednio swoich systemów, co pozwala atakującym łatwo się pod nich podszywać – stwierdził we wpisie na blogu Neil Kumaran, menedżer produktu grupy ds. bezpieczeństwa i zaufania Gmaila. – Aby rozwiązać ten problem, skupiliśmy się na kluczowym aspekcie bezpieczeństwa poczty e-mail: weryfikacji, czy nadawca jest tym, za kogo się podaje – dodaje.
Istniejące w Gmailu reguły dotyczące nadawców wiadomości zbiorczych "zalecają" nadawcom utrzymywanie poziomu spamu poniżej 0,3%, ale obecnie jest to jedynie sugestia. Od 2024 r. zmieni się to w obowiązek. Dodatkowo, użytkownik od lutego będzie mógł zrezygnować z wiadomości marketingowych jednym kliknięciem. Google informuje również, że nadawcy masowych wiadomości będą musieli „silnie uwierzytelnić” swoje e-maile, postępując zgodnie z najlepszymi praktykami Google. Firma twierdzi, że zamknie to istniejące luki wykorzystywane przez atakujących.
W ostatnich miesiącach Google badało także inne sposoby poprawy bezpieczeństwa użytkowników Gmaila. W sierpniu firma ogłosiła, że zacznie dodawać dodatkowe elementy weryfikacji, a to powinno ucieszyć użytkowników i użytkowniczki poczty oraz uspokoić nasze obawy wobec kolejnych nowych prób wyłudzania danych i naszych poufnych informacji z internetowych skrzynek.
Dziennikarz i muzyczny promotor, który od ponad 10 lat odpowiada za animowanie nocnego życia Warszawy. Prowadzi autorską audycję „Noc Rezydentów” na antenie Polskiego Radia. Aktualnie zajmuje się nowymi technologiami i tematyką biznesową.
Polska rajem dla spółek technologicznych, Ministerstwo Cyfryzacji wzmacnia internet w całym kraju, a Blik rozpoczyna ekspansję europejską. Jednocześnie WeWork znalazł się na skraju bankructwa, a Chiny mają kłopoty gospodarcze. O czym jeszcze warto wiedzieć?
Tencent wykupił udziały w Techlandzie, a Unia Europejska bierze się za regulację rynku pracy z naciskiem na samozatrudnienie i umowy cywilnoprawne. Z kolei krakowska AGH pracuje nad zupełnie nowym narzędziem AI dla lekarzy. Czym jeszcze żyliśmy w minionym tygodniu?
Niedawno zwiedzałam niemal w pełni zautomatyzowaną fabrykę. Liczba pracowników była minimalna, a ich obowiązki ograniczały się do dbania o odpowiednią ilość materiałów i wciskania odpowiednich guzików. Ich prawdziwa praca zaczynała się, gdy maszyny się psuły. Wówczas ludzie okazywali się niezbędni.
Bez względu na to, czy nie możecie odżałować Universal Analyticsa, czy też po prostu szukacie narzędzia analitycznego bardziej zorientowanego na prywatność danych, na rynku istnieje wiele różnych alternatyw dla Google Analytics 4. Oto najciekawsze z nich.
Nasza strona wykorzystuje jedynie niezbędne funkcjonalne ciasteczka (cookie). Cenimy Twoją prywatność i nie dołączamy zewnętrznych, śledzących ciasteczek. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.