Lekarstwo na halucynacje AI. Ten startup wie, jak naprawiać błędy sztucznej inteligencji

Startup RagaAI pozyskał 4,7 mln dolarów na rozwój oprogramowania do wykrywania błędów w sieciach neuronowych – donosi Bloomberg. Celem jest eliminacja problemów takich jak halucynacje AI i poprawa dostarczania ważnych informacji przez systemy sztucznej inteligencji.

Lekarstwo na halucynacje AI. Ten startup wie, jak naprawiać błędy sztucznej inteligencji

Startup RagaAI stworzył, jak twierdzi jego założyciel Gaurav Agarwal, „najbardziej kompleksową platformę testową AI na świecie”. Jej celem jest zwiększenie dokładności i bezpieczeństwa działania systemów sztucznej inteligencji oraz zapobieganie niepowodzeniom biznesowym w tym obszarze.

– To rodzaj testów, na których samodzielne wykonanie programiści zwykle nie mają czasu i miejsca. Zrozumiałe jest, że skupiają się bardziej na budowaniu modelu, ale w pośpiechu związanym z rozwojem AI często zapominają o testowaniu – przekonuje Agarwal w rozmowie z Forbesem.

Inspiracją do założenia startupu była dla Agarwala, byłego inżyniera NVIDII i Texas Instruments, jego osobista historia, gdy ledwo uniknął tragedii w czasie jazdy półautonomicznym samochodem, którego systemy wykrywania przeszkód zawiodły.

Kto odpowiada za gaz musztardowy w lodówce? Halucynacje systemów AI
Naukowcy pytają o nieistniejące źródła, sieć supermarketów sugeruje klientom produkcję gazu musztardowego, a w USA rusza pozew o zniesławienie, bo popularny ChatGPT uparcie kłamie na temat znanej osoby. Wszystko ze względu na halucynacje - halucynacje AI.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.