„Mam wyłączony lęk przed zmianą”. Sylwetka Jowity Michalskiej

Panuje wśród nas wirus potocznie zwany „teraźniejszyzmem”. Jest to przekonanie, że jutro będzie takie jak dzisiaj, a technologia nie dotknie naszego życia i pracy. Antidotum na to jest edukacja w zakresie prognozowania przyszłości (foresight). M.in. tym zajmuje się Jowita Michalska.

„Mam wyłączony lęk przed zmianą”. Sylwetka Jowity Michalskiej
„Wyobraź sobie, że możesz zobaczyć wykres całego swojego życia: od urodzin do śmierci, opisujący w jaki sposób będzie rozwijała się struktura chemiczna twojego ciała. Jeśli na wykresie zobaczysz długie i zdrowe życie: psychiczną i fizyczną sprawność. Jakie podjąłbyś decyzje?”.

Ze sceny swobodnie przemawia po angielsku platynowa blondynka. Jest jedną z mówczyń na największej środkowoeuropejskiej konferencji technologicznej Infoshare. Charyzmatyczna i stylowa, wyróżnia się w tłumie prelegentów i prelegentek w stonowanych dżinsach i tiszertach. W polskiej sferze medialnej jest tylko kilka kobiet równie pewnie i szeroko wypowiadających się o innowacjach technologicznych m.in. Natalia Hatalska, Aleksandra Przegalińska i Jowita Michalska – bohaterka tego tekstu.

– Zawsze fascynowała mnie jej niesamowita, pozytywna energia – dosyć zaraźliwa, nietypowa w naszym kraju i bardzo przydatna w działaniach NGOsowych – mówi mi Alek Tarkowski z Centrum Cyfrowego i Open Future Foundation.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.