Microsoft i Activision już prawie razem. Jest zgoda Brytyjskiego Urzędu Konkurencji

Microsoft coraz bliżej przejęcia firmy Activision Blizzard. Brytyjski Urząd Konkurencji i Rynków dał zielone światło na transakcję.

Microsoft i Activision już prawie razem. Jest zgoda Brytyjskiego Urzędu Konkurencji

13 października 2023 r. brytyjski Urząd Konkurencji i Rynków oficjalnie zatwierdził możliwość przejęcia spółki Activision Blizzard przez Microsoft po tym, jak zrestrukturyzowana umowa rozwiała obawy regulatora. W jej ramach amerykański gigant zgodził się m.in. udostępnić na 10 lat popularną serię Call of Duty produkcji Activision swojemu głównemu rywalowi na rynku konsol – firmie Sony.

“Nowa umowa nie daje Microsoftowi możliwości zablokowania konkurencji w branży gier w chmurze, gdy rynek się rozwinie. Dzięki temu dojdzie do zachowania konkurencyjnych cen i usług dla klientów” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Oznacza to, że Microsoft ma teraz otwartą drogę do sfinalizowania rekordowej dla branży gier transakcji, której wysokość ma opiewać na 69 miliardów dolarów. Musi się jednak spieszyć. Termin przeprowadzenia procesu zakupu spółki Activision Blizzard mija bowiem 18 października. Ustalono go jeszcze w lipcu, gdy swoje zastrzeżenia dotyczące transakcji wycofała amerykańska Federalna Komisja Handlu. Dodatkowe trzy miesiące miały wystarczyć na uzyskania pozwolenia właśnie z Wielkiej Brytanii. Łącznie negocjacje z amerykańskimi i zagranicznymi organami antymonopolowymi zajęły Microsoftowi 10 miesięcy.

– Pokonaliśmy ostatnią barierę regulacyjną, aby sfinalizować to przejęcie, które, naszym zdaniem, przyniesie korzyści graczom i przemysłowi gier na całym świecie – skomentował decyzję brytyjskiego urzędu Brad Smith, wiceprzewodniczący i prezydent Microsoftu.

Activision Blizzard to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży gier komputerowych. Producent ma w swoim portfolio takie tytuły jak World of Warcraft czy Call of Duty czy Crash Banticoot.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.