Netscope: Wykorzystanie AI w firmach wzrosło o 400% w 2023 r.

Najnowsze badania firmy Netskope wskazują na dynamiczny wzrost wykorzystania sztucznej inteligencji w sektorze przedsiębiorstw, który w ciągu ostatniego roku wzrósł o ponad 400%. Obserwuje się też wzrost o 19% rocznie w liczbie aplikacji opartych na chmurze.

Netscope: Wykorzystanie AI w firmach wzrosło o 400% w 2023 r.

Netskope, firma z Kalifornii specjalizująca się w bezpieczeństwie cybernetycznym i usługach SASE, prowadzi badania i działa na rynku polskim od ponad roku, dostarczając cennych danych na temat trendów w technologiach cyfrowych w przestrzeni korporacyjnej.

AI rośnie w siłę

Z najnowszego raportu Netskope wynika, że obecnie co dziesiąty pracownik firm z różnych sektorów korzysta miesięcznie przynajmniej z jednej aplikacji generatywnej AI. To 400-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. ChatGPT został natomiast wskazany jako najpopularniejsze narzędzie tego typu, które wykorzystywane jest nawet przez 7% badanych użytkowników i użytkowniczek.

Eksperci Netskope zwracają ponadto uwagę, że grupa najbardziej zaawansowanych użytkowników stale poszukuje nowych zastosowań dla aplikacji generatywnej AI. Według przewidywań, dzięki kolejnym możliwościom integracji tej technologii w życiu codziennym, aż 25% najaktywniejszych użytkowników może wyraźnie zwiększyć swoje zaangażowanie w tym zakresie w 2024 r.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.