PFR Ventures inwestuje 150 mln zł w cztery polskie fundusze VC

Fundusze wspierane przez PFR Ventures ulokują większość kapitału w innowacyjnych spółkach z Polski. Łącznie do polskich przedsiębiorstw może trafić ponad 700 mln PLN.

PFR Ventures inwestuje 150 mln zł w cztery polskie fundusze VC

PFR Ventures podpisało umowy z czterema polskimi funduszami venture capital, które inwestują w innowacyjne spółki w kraju oraz regionie CEE. Są to Inovo VC, Market One Capital i SMOK Ventures. Czwarty fundusz zostanie ogłoszony w późniejszym terminie, ale już teraz wiadomo, że zespół będzie skupiał się na finansowaniu spółek w fazie wzrostu (growth equity) z Polski i Europy i zarządza nim grupa doświadczonych managerów. Docelowa wielkość funduszu zbliżona będzie do rozmiaru pozostałych polskich funduszy z portfela PFR VC Hub.

– Wraz z rozwojem polskiego rynku venture capital rozszerza się nasza oferta. Kilka lat temu podjęliśmy decyzję, aby finansować najlepsze polskie zespoły również ze środków PFR. Chcemy, aby zarządzający mieli dostęp do kapitału, który daje większą elastyczność w zakresie strategii inwestycyjnej – tłumaczy Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.