Przegląd tygodnia 13-19 września: TikTok z rekordową karą od UE; nowe technologie w miejscu pracy

Żarty się skończyły. UE właśnie ukarała TikToka rekordową grzywną w wysokości 345 mln euro. Kolejne kłopoty z bezpieczeństwem danych ma także Microsoft, co w kontekście coraz większego udziału cyfrowych narzędzi w rynku pracy nie wróży dobrze firmie. Więcej – w nowym przeglądzie tygodnia Digitized.

Przegląd tygodnia 13-19 września: TikTok z rekordową karą od UE; nowe technologie w miejscu pracy

Od Redakcji

Europa naprawdę chce ukrócić samowolkę gigantów technologicznych w kwestii zarządzania danymi. Irlandzka Komisja Ochrony Danych odpowiedzialna za nadzór działalności światowych Big Techów na terenie UE właśnie wlepiła TikTokowi historycznie wysoką karę za naruszenia prywatności nieletnich użytkowników platformy. Grzywna opiewa na kwotę 345 mln euro i być może na tym się nie skończy. Wobec serwisu prowadzone są bowiem dodatkowe kontrole dotyczące przekazywania danych do Chin.

Wzmożony nadzór spółek technologicznych jest tym istotniejszy, że narzędzia cyfrowe przenikają do kolejnych dziedzin życia codziennego. Według nowego raportu agencji Gartnera współcześnie pracownicy i pracowniczki wykorzystują nawet 16 różnych aplikacji do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Mimo to wiele z tych osób wciąż ma poczucie, że firmy zbyt wolno wdrażają nowe technologie do swoich struktur. Więcej przeczytacie o tym w nowym raporcie EY.

Z kolei jeśli w swojej firmie nie macie problemów z adaptacją do cyfrowej rzeczywistości, warto z pewnością wspomnieć o tym w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Jak zrobić to dobrze? O tym więcej w tekście Dalii Sadowskiej w sekcji Redakcja Digitized poleca.

Zapraszamy!

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.