Przegląd tygodnia, 16-22 sierpnia: polskie startupy podbijają świat, UE reguluje social media

Polskie startupy podbijają serca inwestorów w Europie i na świecie, a Unia Europejska po raz kolejny stawia prywatność użytkowników wyżej niż interesy big techów. Kończy się także dobra passa firm związanych z kryptowalutami i NFT. Więcej na ten temat w nowym przeglądzie tygodnia Digitized.

Przegląd tygodnia, 16-22 sierpnia: polskie startupy podbijają świat, UE reguluje social media

Od Redakcji

Polska śmiało może być postrzegana jako jedno z europejskich centrów innowacji. Dwie firmy znad Wisły znalazły się wśród dwustu najlepszych fintechów świata, a kolejne spółki biotechnologiczne przyciągają zainteresowanie zagranicznych inwestorów swoimi oryginalnymi pomysłami. Jednocześnie polskie instytucje starają się wspierać przedsiębiorczość - PARP ogłosiła właśnie nabór do konkursu „Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu”, gdzie pula inwestycji sięgnie 60 mln zł. Więcej i obszerniej na temat sytuacji polskiego rynku startupów przeczytacie także w sekcji "Redakcja Digitized poleca".

Tymczasem Unia Europejska wciąż toczy walkę o prywatność użytkowników i użytkowniczek social mediów w Europie. W życie weszły kolejne punkty Digital Services Act, regulacji, która zmusi gigantów technologicznych (m.in. Facebooka, Instagrama i Tik Toka) do wprowadzenia opcji wyłączenia wewnętrznych algorytmów rekomendacyjnych. Czym jeszcze żyliśmy na przestrzeni ostatniego tygodnia? Zapraszamy na przegląd redakcji magazynu Digitized.


Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.