Przegląd tygodnia: 18-24.10: nadgodziny niepełnoetatowców; kolejne tarapaty Google

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał przełomowe orzeczenie w sprawie nadgodzin osób zatrudnionych na niepełny etat, a Google ma kolejne kłopoty – tym razem w Japonii. Więcej o biznesie, technologii i startupach przeczytacie w nowym przeglądzie tygodnia Digitized.

Przegląd tygodnia: 18-24.10: nadgodziny niepełnoetatowców; kolejne tarapaty Google

Od Redakcji

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał przełomowe orzeczenie. Zgodnie z nim osoby pracujące na niepełny etat są dyskryminowane przez pracodawców w przypadku, gdy otrzymują wynagrodzenie za nadgodziny dopiero po przepracowaniu pełnych ośmiu godzin danego dnia, a nie tylu, ile mają zapisane w umowie. Wyrok ten może mieć także konsekwencje dla Polski. Jakie? Przeczytacie o tym poniżej.

Kolejne kłopoty może mieć także Google. Firma znajduje się ostatnio pod lupą amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości w kontekście praktyk monopolistycznych, a kwestią tą zaczynają interesować się także Unia Europejska i inne kraje, w tym Japonia. To jednak niejedyne nowinki ze świata technologii. W najnowszym wydaniu Przeglądu Digitized piszemy też o strategicznych trendach na 2024 r. i implementacji usług chmurowych w firmach.

Zapraszamy!

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.