Przegląd tygodnia 19.12: gig workerzy coraz bliżej uzyskania praw; Apple w zmowie z Visą?

Unia Europejska bierze się za "uzależniający design mediów społecznościowych", Apple, Visa i Mastercard zamieszane w zmowę, a gig workerzy z aplikacji Uber czy Glovo coraz bliżej uzyskania praw pracowniczych. Czym jeszcze żyliśmy w minionym tygodniu?

Przegląd tygodnia 19.12: gig workerzy coraz bliżej uzyskania praw; Apple w zmowie z Visą?

Od redakcji

Coraz czarniejsze chmury zbierają się nad kolejnymi gigantami technologicznymi z Doliny Krzemowej. Tylko w tym tygodniu UE przyjęła porozumienie, którego celem jest walka z "uzależniającą naturą social mediów", a X został oskarżony o łamanie własnej polityki dotyczącej mikrotargetowania reklam.

Jednocześnie do sądu wpłynął pozew zbiorowy przeciwko Apple, Visie i Mastercard o działanie w zmowie, mającej na celu nielegalną eliminację konkurencji, a Google przegrało toczący się do trzech lat proces o nielegalny monopol. Więcej na ten temat przeczytacie w sekcji Przegląd wiadomości tygodnia.

Przeczytacie tam też o coraz bliższym porozumieniu UE w sprawie przyznania praw pracowniczych osobom zatrudnianym przez aplikacje takie jak Uber, a także o planowanej rewolucji w polskim L4. W sekcji Redakcja Digitized poleca znajdziecie również jedno z najbardziej osobliwych zastosowań AI. Zapraszamy!


Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.