Przegląd tygodnia, 23-29 sierpnia: e-umowy o pracę w Polsce? Firmy niepewne wartości AI

Ministerstwo Rozwoju przymierza się do wprowadzenia elektronicznych umów o pracę w Polsce, ale najpierw pyta przedsiębiorców o zdanie. To być może okaże się bardziej sprecyzowane niż w kwestii AI, której wartości dla firmy nie umie uchwycić aż 88% menadżerów. Czym jeszcze żyliśmy w tym tygodniu?

Przegląd tygodnia, 23-29 sierpnia: e-umowy o pracę w Polsce? Firmy niepewne wartości AI

Od Redakcji

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaczyna realizację nowego projektu, którego celem jest poprawa cyfrowych usług publicznych dla polskiego biznesu. I choć to krok w dobrą stronę, to jeszcze trochę brakuje nam do zaawansowania technologicznego Finlandii, która jako pierwszy kraj na świecie wprowadziła właśnie cyfrowe paszporty dla swoich obywateli i obywatelek.

Jednocześnie, choć AI jest na ustach wszystkich od kilku miesięcy, to firmy i menadżerowie wciąż są niepewni jej mierzalnej wartości dla biznesu. A przynajmniej tak wynika z tegorocznego badania PwC Pulse Survey. Z kolei według najnowszego raportu ManpowerGroup tylko 11% polskich firm w pełni wykorzystuje narzędzia oparte na sztucznej inteligencji w procesach rekrutacyjnych. Jak więc zaprząc AI do realnej pracy? O tym więcej w sekcji Redakcja Digitized poleca. Zapraszamy do lektury!

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.