Przegląd tygodnia, 23-29 sierpnia: e-umowy o pracę w Polsce? Firmy niepewne wartości AI

Ministerstwo Rozwoju przymierza się do wprowadzenia elektronicznych umów o pracę w Polsce, ale najpierw pyta przedsiębiorców o zdanie. To być może okaże się bardziej sprecyzowane niż w kwestii AI, której wartości dla firmy nie umie uchwycić aż 88% menadżerów. Czym jeszcze żyliśmy w tym tygodniu?

Przegląd tygodnia, 23-29 sierpnia: e-umowy o pracę w Polsce? Firmy niepewne wartości AI

Od Redakcji

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaczyna realizację nowego projektu, którego celem jest poprawa cyfrowych usług publicznych dla polskiego biznesu. I choć to krok w dobrą stronę, to jeszcze trochę brakuje nam do zaawansowania technologicznego Finlandii, która jako pierwszy kraj na świecie wprowadziła właśnie cyfrowe paszporty dla swoich obywateli i obywatelek.

Jednocześnie, choć AI jest na ustach wszystkich od kilku miesięcy, to firmy i menadżerowie wciąż są niepewni jej mierzalnej wartości dla biznesu. A przynajmniej tak wynika z tegorocznego badania PwC Pulse Survey. Z kolei według najnowszego raportu ManpowerGroup tylko 11% polskich firm w pełni wykorzystuje narzędzia oparte na sztucznej inteligencji w procesach rekrutacyjnych. Jak więc zaprząc AI do realnej pracy? O tym więcej w sekcji Redakcja Digitized poleca. Zapraszamy do lektury!

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.