Przegląd tygodnia 31.10: rządy na poważnie biorą się za AI; dokąd zmierzają social media?

AI wciąż jest na ustach wszystkich, a to za sprawą kolejnych inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa jej użytkowników i użytkowniczek. Co zrobił w tej kwestii Joe Biden i czego można spodziewać się po AI Safety Summit? Zapraszamy na przegląd tygodnia redakcji Digitized.

Przegląd tygodnia 31.10: rządy na poważnie biorą się za AI; dokąd zmierzają social media?

Od Redakcji

Kolejny tydzień w tym roku upłynął pod znakiem sztucznej inteligencji. Najważniejszą informacją jest zdecydowanie nowe rozporządzenie wykonawcze prezydenta Joe Bidena, które nakłada na podmioty zajmujące się rozwojem AI szereg ograniczeń związanych z bezpieczeństwem.

Równolegle na ten sam temat debatować będą przedstawicielstwa rządów i firm na AI Safety Summit 2023 w Wielkiej Brytanii. Światło dzienne ujrzał też projekt Nightshade, którego celem jest ochrona dzieł wizualnych przed bezprawnym wykorzystaniem przez algorytmy uczące modeli generatywnej sztucznej inteligencji.

Sporo zmian szykuje się także w mediach społecznościowych - zwłaszcza w X, ale też na Facebooku i Instagramie. Więcej na ten temat przeczytacie w nowym przeglądzie tygodnia redakcji Digitized.

Zapraszamy!

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.