Przegląd tygodnia 6-12 września: VPN-y naruszają RODO. Czy bezpieczeństwo danych w sieci to mit?

Kolejne raporty publikowane przez niezależne instytucje sprawiają, że coraz trudniej wierzyć w bezpieczeństwo danych w sieci. Jednak świadomość pewnych zagrożeń pozwala się przed nimi chronić. Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym przeglądzie tygodnia redakcji Digitized.

Przegląd tygodnia 6-12 września: VPN-y naruszają RODO. Czy bezpieczeństwo danych w sieci to mit?

Od Redakcji

Kolejne raporty publikowane przez niezależne instytucje sprawiają, że coraz trudniej wierzyć w bezpieczeństwo danych w sieci. Jak wynika z analizy firmy PrivacyTutor, ośmiu na dziesięciu dostawców usług VPN śledzi za pomocą ciasteczek aktywność swoich użytkowników i użytkowniczek - bez ich wiedzy. Tymczasem według tegorocznego badania IBM Security średni globalny koszt naruszenia danych między marcem 2022 r. a marcem 2023 r. wyniósł 4,45 miliona dolarów. To najwyższy wynik w osiemnastoletniej historii raportu IBM.

No i są też media społecznościowe. Istotą ich działania jest gromadzenie jak największej ilości danych o osobach korzystających z tych platform w celu zwiększania ich zaangażowania w treści i monetyzacji wzorców zachowań. O tym, jak opłakane konsekwencje społeczne przynosi taki model biznesowy, przeczytacie w sekcji Redakcja Digitized poleca, gdzie zamieściliśmy fragment nowej książki Maxa Fishera pt. W trybach chaosu. Jak media społecznościowe przeprogramowały nasze umysły i nasz świat.

Zapraszamy!


Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.