Przegląd tygodnia 7.11: WeWork ogłosił upadek; Sam Bankman-Fried winny oszustw

Upadek WeWork i wyrok Sama Bankmana-Frieda. Ponadto AI Safety Summit, nowy chatbot Elona Muska i postępowanie polskiego UODO przeciw OpenAI. Oto, czym żyliśmy w pierwszym tygodniu listopada 2023 roku.

Przegląd tygodnia 7.11: WeWork ogłosił upadek; Sam Bankman-Fried winny oszustw

Od redakcji

Mit o amerykańskich geniuszach technologicznych rewolucjonizujących świat zaczyna coraz wyraźniej odchodzić w niepamięć. Na pierwszy plan wyłania się natomiast niewygodna prawda – geniusze ci to w wielu przypadkach zwykli oszuści, którzy do perfekcji opanowali sztukę manipulacji. Dowodów nie trzeba szukać daleko.

Na początku listopada Sam Bankman-Fried, założyciel trzeciej co do wielkości giełdy kryptowalut FTX, został uznany za winnego oszustw i malwersacji finansowych na kwotę nawet 10 miliardów dolarów. Obecnie grozi mu nawet 115 lat więzienia. Jednocześnie założony przez Adama Neumanna WeWork złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Więcej o historii upadku tej firmy znajdziecie w sekcji "Redakcja Digitized poleca".

W tym tygodniu szczególnie polecamy też sekcję ciekawostek, gdzie znajdziecie informację o nowym serwisie streamingowym – ale zupełnie innym niż się spodziewacie.

Zapraszamy!

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.