Przegląd tygodnia 7.11: WeWork ogłosił upadek; Sam Bankman-Fried winny oszustw

Upadek WeWork i wyrok Sama Bankmana-Frieda. Ponadto AI Safety Summit, nowy chatbot Elona Muska i postępowanie polskiego UODO przeciw OpenAI. Oto, czym żyliśmy w pierwszym tygodniu listopada 2023 roku.

Przegląd tygodnia 7.11: WeWork ogłosił upadek; Sam Bankman-Fried winny oszustw

Od redakcji

Mit o amerykańskich geniuszach technologicznych rewolucjonizujących świat zaczyna coraz wyraźniej odchodzić w niepamięć. Na pierwszy plan wyłania się natomiast niewygodna prawda – geniusze ci to w wielu przypadkach zwykli oszuści, którzy do perfekcji opanowali sztukę manipulacji. Dowodów nie trzeba szukać daleko.

Na początku listopada Sam Bankman-Fried, założyciel trzeciej co do wielkości giełdy kryptowalut FTX, został uznany za winnego oszustw i malwersacji finansowych na kwotę nawet 10 miliardów dolarów. Obecnie grozi mu nawet 115 lat więzienia. Jednocześnie założony przez Adama Neumanna WeWork złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Więcej o historii upadku tej firmy znajdziecie w sekcji "Redakcja Digitized poleca".

W tym tygodniu szczególnie polecamy też sekcję ciekawostek, gdzie znajdziecie informację o nowym serwisie streamingowym – ale zupełnie innym niż się spodziewacie.

Zapraszamy!

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.