AWS European Sovereign Cloud – nowa niezależna chmura obliczeniowa w Europie

AWS European Sovereign Cloud to nowa, niezależna chmura obliczeniowa dla klientów europejskich. Ma pomóc podmiotom m.in. z sektora publicznego spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania operacyjne i prawne dotyczące miejsca przechowywania danych – poinformowali przedstawiciele AWS.

AWS European Sovereign Cloud – nowa niezależna chmura obliczeniowa w Europie

AWS European Sovereign Cloud zostanie uruchomiona na terytorium Niemiec, gdzie będzie fizycznie odseparowana od istniejących już obszarów AWS i dostępna dla wszystkich klientów w Europie. Jednocześnie ma oferować ten sam poziom bezpieczeństwa, dostępności i wydajności, co pozostałe systemy AWS. Podmioty korzystające z usług European Sovereign Cloud będą także miały pełną kontrolę nad danymi i gwarancję, że AWS nie wykorzysta ich do własnych celów. Zyskają również dostęp do najsilniejszych mechanizmów zabezpieczających niezależność danych – zapewniają przedstawiciele AWS.

Nowa chmura obliczeniowa umożliwi przechowywanie na terytorium UE wszystkich metadanych utworzonych przez klientów takich jak etykiety, kategorie danych czy konfiguracje. Będzie także wyposażona we własne systemy rozliczeniowe i pomiarowe. Kwestie operacyjne i wsparcie AWS European Sovereign Cloud zostanie natomiast powieżone wyłącznie pracownikom i pracowniczkom na stałe zamieszkującym terytorium UE.

– Wprowadzenie na rynek AWS European Sovereign Cloud odzwierciedla nasze dążenie do tego, by klienci mieli dostęp do najbardziej zaawansowanego zestawu narzędzi do kontroli niezależności, mechanizmów zabezpieczania prywatności oraz funkcji bezpieczeństwa dostępnych w środowisku chmurowym – powiedział Max Peterson, wiceszef Sovereign Cloud w AWS.

– Od ponad dekady współpracujemy z rządami i organami regulacyjnymi w całej Europie, aby zrozumieć i zaspokoić zmieniające się potrzeby w zakresie cyberbezpieczeństwa, prywatności i lokalizacji danych, a ostatnio również tzw. suwerenności cyfrowej. Dzięki nowej ofercie, nasi klienci i partnerzy w całej Europie będą mieli większy wybór jeśli chodzi o osiągnięcie wymaganej niezależności operacyjnej, zachowując przy tym tę samą szeroką gamę usług chmurowych, z których już teraz korzystają miliony z nich – dodał.

Informacja o AWS European Sovereign Cloud została pozytywnie przyjęta przez europejskie organy regulacyjne w tym m.in. niemiecki Federalny Urząd Bezpieczeństwa Informacji, Ministerstwo Finansów Finlandii czy czeską Krajową Agencję ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Informacji.

AWS oferuje obecnie infrastrukturę chmurową obejmującą 102 strefy dostępności w trzydziestu dwóch regionach geograficznych. Planowane jest uruchomienie piętnastu kolejnych stref dostępności i pięciu kolejnych regionów AWS w Kanadzie, Niemczech, Malezji, Nowej Zelandii i Tajlandii.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.