Visa uruchamia fundusz venture capital. Chce wspierać projekty z dziedziny AI

Dostawca usług płatniczych Visa planuje zainwestować 100 milionów dolarów w projekty rozwijające technologie i aplikacje sztucznej inteligencji generatywnej (AI). Informację taką podała agencja Reuters.

Visa uruchamia fundusz venture capital. Chce wspierać projekty z dziedziny AI

Finansowanie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem ramienia inwestycyjnego firmy płatniczej, Visa Ventures. Firma venture capital planuje inwestować w organizacje, które “wpłyną na przyszłość handlu i płatności”.

– Podczas gdy generatywna sztuczna inteligencja była do tej pory w dużej mierze skoncentrowana na rozwiązywaniu problemów i tworzeniu treści, technologia ta wkrótce nie tylko zmieni sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, ale także handel – powiedział dyrektor ds. produktów i strategii Visa, Jack Forestell.

Dyrektor generalny Visa Ventures, David Rolfe, uważa z kolei, że sztuczna inteligencja ma potencjał, by “stać się jedną z najbardziej transformacyjnych technologii naszych czasów”. Dodał, że fundusz ma dużą elastyczność pod względem liczby inwestycji, które może poczynić.

– Biorąc pod uwagę wczesny etap branży, spodziewamy się, że finansowanie będzie niewielkie, kilka milionów dolarów. Mamy jednak możliwość dokonywania większych inwestycji, jeśli istnieje ku temu istotny powód – dodał Rolfe.

Ponadto wyjaśnił, że Visa jest zaangażowana we wspieranie firm, które stosują generatywną sztuczną inteligencję do rozwiązywania rzeczywistych problemów w handlu, płatnościach i fintech. W sierpniu 2023 r. projekty rozwijające rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji przyciągnęły 232,5 miliona dolarów inwestycji.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.