Jacek Mańko

Jacek Mańko
Jacek Mańko, wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego. Z wykształcenia kognitywista, z przeszłością korporacyjną. Obecnie zajmuje się badaniem wpływu technologii i mediów cyfrowych na społeczeństwo oraz na jednostki. Raczej technosceptyk niż technooptymista. Prywatnie zapalony scrabblista i siatkarz.
Lista materiałów: (3)

W mediach społecznościowych obserwują ich setki tysięcy osób, celebryci chcą z nimi randkować, a tradycyjne media uznają ich za najbardziej wpływowe osoby internetu. Problem w tym, że w rzeczywistości są tylko – a może aż? – wytworami AI. Jaka przyszłość czeka wirtualnych influencerów?

W ostatnim czasie procesy tworzenia aplikacji i modeli AI ulegają coraz większym zmianom. Podążają one w kierunku redukcji roli programowania w ich projektowaniu oraz obniżania progu wejścia w te obszary. Częściowo za tę sytuację odpowiadają narzędzia typu no-code oraz low-code.

Dlaczego mimo intensywnego rozwoju technologicznego mającego uczynić pracę łatwiejszą oraz bardziej wydajną, obserwujemy zjawiska przeciwne? Dlaczego deklarowana satysfakcja z pracy jest niska i brakuje płynącego z niej poczucia sensu? Co poszło nie tak?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.