ChatGPT doczekał się groźnego odpowiednika. Czym jest WormGPT?

Bez ochrony i cenzury, którym podlega ChatGPT, WormGPT może służyć do przeprowadzania ataków cybernetycznych na niespotykaną wcześniej skalę. Może się także okazać świetnym narzędziem do produkowania fałszywych informacji.

ChatGPT doczekał się groźnego odpowiednika. Czym jest WormGPT?

Na rynku pojawił się nowy gracz: WormGPT. Stworzony przez hakerów na bazie otwarto-źródłowego LLM GPT-J z 2021 roku zaprogramowany został do generowania złośliwego oprogramowania i szablonów maili phishingowych. Jego działanie opiera się na modelu przyjętym przy budowie ChatGPT: przyjmuje zapytania a następnie generuje to, o co zostało zapytane, od streszczeń do kodu. Brakującym elementem jest tu etyka. W teście przeprowadzonym przez SlashNext, organizację zajmującą się obszarem cyberbezpieczeństwa, instruktorzy zlecili temu „zdegenerowanemu” LLM-owi zadanie stworzenia fałszywego e-maila phishingowego, czyli przeprowadzenie ataku typu BEC (Business Email Compromise). WormGPT doskonale poradził sobie z tym zadaniem, wykazując się strategicznym sprytem i dowodząc swego potencjału w zakresie przeprowadzania zaawansowanych ataków phishingowych i BEC.

Bez ochrony i cenzury, którym podlega ChatGPT, WormGPT może służyć do przeprowadzania ataków cybernetycznych na niespotykaną wcześniej skalę. Może się także okazać świetnym narzędziem do produkowania fałszywych informacji. Jeśli jego stworzenie nie spotka się z natychmiastową i zdecydowaną reakcją międzynarodowej społeczności, wymagającą zaangażowania policji i ustawodawców, WormGPT stanie się potężną bronią w dziedzinie inżynierii społecznej, która bez wątpienia szybko znajdzie zastosowanie w szeregu trudnych jeszcze do prognozowania kryminalnych aktywności.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.