Ewa Pawlik

Ewa Pawlik
Dziennikarka i producentka wydarzeń kulturalnych. Brała udział w reaktywacji Przekroju, przeszła w nim drogę od autorki do wicenaczelnej. Nowe technologie są dla niej punktem wyjścia do rozmowy o tym, gdzie i po co zmierzamy. Do współpracy zaprasza dziennikarzy, naukowców, przedsiębiorców i artystów, których podziwia, trochę dla czytelników, a trochę jednak dla siebie. W związku z tym uważa się za szczęściarę.
Ewa Pawlik
Polecane materiały
Lista materiałów: (30)
ABC pracy z domu - praktyczny poradnik

ABC pracy z domu - praktyczny poradnik

Praca zdalna stała się popularna w okresie pandemii i oznaczała wówczas pracę z domu. Pojawiły się jednak inne możliwości – pracujemy także w kawiarniach czy bibliotekach. Najzdrowszy okazuje się jednak model hybrydowy, w którym spędzamy w biurze dwa lub trzy dni w tygodniu. Dlaczego?

Praca zdalna stała się popularna w okresie pandemii i oznaczała wówczas pracę z domu. Pojawiły się jednak inne możliwości – pracujemy także w kawiarniach czy bibliotekach. Najzdrowszy okazuje się jednak model hybrydowy, w którym spędzamy w biurze dwa lub trzy dni w tygodniu. Dlaczego?

Cyfryzacja wpłynęła na sposób, w jaki o sobie myślimy. Popularne jest doszukiwanie się analogii: człowiek jako naturalny komputer, który zostanie „pokonany” przez potężną, wykraczającą daleko poza ludzkie umiejętności technologię. Możliwe są jednak zupełnie inne scenariusze.

Położyć się i zamknąć oczy - gdyby to było takie proste. Coraz częściej doświadczamy problemów ze snem. Jak spali nasi przodkowie? Czego możemy się od nich nauczyć? A czego od sportowców?

Co poszło nie tak z WeWorkiem? Dlaczego coraz częściej o sztucznej inteligencji dyskutujemy na salach sądowych? O czym dyskutują kury? Kolejny ekscytujący tydzień w podsumowaniu redakcji Digitized

Niezależnie od metod, nowych stanowisk czy ich nomenklatury, najważniejsza i najstarsza prawda jest jedna – najlepszym ambasadorem firmy oraz tajemnicą jej sukcesu jest zadowolony i usatysfakcjonowany pracownik, co bezpośrednio przekłada się na efektywność oraz atmosferę w organizacji.

Początki niemalże każdego biznesu, zwłaszcza pierwszego w karierze foundera, to czas działań iście partyzanckich. Inicjowanie jakiegokolwiek przedsięwzięcia wymaga łączenia wielu różnych ról jednocześnie. Founder musi być człowiekiem-orkiestrą. Niesie to pewne zagrożenia.

Wszystko, co wymaga przesyłu ogromnej ilości danych powiązane jest z pracą i odkryciami Marty Karczewicz. Miliardy ludzi korzystają z nich codziennie. Miliardy, nie miliony. Imponujące, prawda?

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Spadek nastroju jest w tym momencie trudny do uniknięcia, ale istnieją proste i sprawdzone sposoby na bezbolesny powrót do rzeczywistości.

Opublikowano wyniki najnowszego raportu Global Wealth, opracowanego przez analityków szwajcarskich banków UBS i Credit Suisse. Najzamożniejsi okazali się Belgowie, a z kryzysem najlepiej poradziły sobie Rosja, Meksyk, Indie i Brazylia.

Smutny koniec kariery NFT Bored Ape Yacht Club. Za rekordową sprzedażą w domu aukcyjnym Sotheby's stał nie anonimowy kolekcjoner, lecz giełda kryptowalut FTX. Sypią się sądowe pozwy.

Polska rajem dla spółek technologicznych, Ministerstwo Cyfryzacji wzmacnia internet w całym kraju, a Blik rozpoczyna ekspansję europejską. Jednocześnie WeWork znalazł się na skraju bankructwa, a Chiny mają kłopoty gospodarcze. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Statystyki są bezlitosne. 95% osób pracujących z komputerem doświadczy problemów ze wzrokiem. Istnieją jednak ćwiczenia, które nie tylko zahamują zmiany, ale pomogą je odwrócić: joga oka i metoda Batesa.

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.