Generatywna AI w Mapach Google. Tak będzie wyglądać przyszłość podróży?

Google Maps ułatwia odkrywanie nowych miejsc i planowanie podróży, wykorzystując naturalne zapytania użytkowników. A to wszystko za sprawą nowych funkcji opartych na generatywnej sztucznej inteligencji.

Generatywna AI w Mapach Google. Tak będzie wyglądać przyszłość podróży?

Nowe narzędzia AI w Mapach Google pozwolą na bardziej naturalne wyszukiwanie lokalizacji, eliminując przy tym potrzebę stosowania konkretnych słów kluczowych. Zamiast tego, użytkownicy i użytkowniczki będą mogli formułować zapytania w języku potocznym, a aplikacja dzięki AI lepiej zrozumie ich intencje i zaproponuje spersonalizowane rekomendacje. 

Oprócz tradycyjnych wyników wyszukiwania takich jak adresy i godziny otwarcia, Google Maps będzie teraz oferować również bogaty zestaw zdjęć oraz recenzje miejsc, co umożliwi użytkownikom dokładniejsze zapoznanie się z proponowanymi lokalizacjami. 

Bard AI już mówi po polsku. Google rozszerza model Gemini Pro o 40 nowych języków
Google otwiera się na nieanglojęzycznych użytkowników swoich narzędzi. Od 1 lutego 2024 r. Gemini Pro – najbardziej zaawansowany model AI firmy – dostępny jest w chatbocie Bard w większości języków świata, także w polskim. Ale to nie wszystkie nowości.

AI zaczyna czyta w myślach 

Ulepszenia te mają na celu nie tylko pomoc w odnajdywaniu konkretnych miejsc, ale również inspirowanie do odkrywania nowych lokalizacji pasujących do zainteresowań czy potrzeb użytkowników. Dzięki generatywnej AI, Google Maps zaproponuje miejsca w podobnej stylistyce lub tematyce, ułatwiając planowanie wycieczek i eksplorowanie nieznanych dotąd obszarów.

Na przykład, gdy użytkownik jest poza domem, a niespodziewanie zacznie padać, wystarczy poprosić Google Maps o "pomysły na deszczowy dzień". Aplikacja zasugeruje wówczas propozycje aktywności wewnątrz np. seanse filmowe czy spektakle kabaretowe.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.