Izraelski fintech Rapyd kupuje część PayU

Przejęcie PayU jest kontynuacją globalnej ekspansji firmy skoncentrowanej obecnie na wschodzących rynkach w Ameryce Łacińskiej i Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Polsce.

Izraelski fintech Rapyd kupuje część PayU

Należąca do Prosus, jednego z największych inwestorów technologicznych na świecie, firma z branży płatności i fintech PayU sprzedała zarejestrowanemu w Wielkiej Brytanii izraelskiemu Rapyd swoją platformę do obsługi płatności internetowych Global Payments Organisation (GPO). Większościowa część udziałów firmy PayU nadal pozostanie jednak w rękach organizacji Prosus.

Rapyd zajmuje się cyfrowym przetwarzaniem płatności. Przejęcie PayU jest kontynuacją globalnej ekspansji firmy skoncentrowanej obecnie na wschodzących rynkach w Ameryce Łacińskiej i Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Polsce.

Dzięki połączeniu sił z PayU GPO Rapyd będzie przeprowadzać transakcje w ponad stu krajach. W skali globalnej firma obsługuje 250 000 klientów handlowych. W ofercie rozbudowanej sieci płatności Rapyd jest ponad 1200 metod płatności, które obsługuje 18 centrów rozliczeniowych. W korporacyjnym portfolio firmy jest już m.in. Adidas, Google, Ikea, Meta, Netflix i Uber.

Aby transakcja mogła zostać zamknięta, obie strony czekają na odpowiednie zatwierdzenia ze strony regulatorów rynku. Izraelski fintech zapłacił za PayU GPO 610 mln dolarów.

Przejęcie części udziałów PayU nie jest zaskoczeniem. Już w czerwcu pojawiały się doniesienia dotyczące planów sprzedaży. W gronie zainteresowanych zakupem wymieniano, oprócz Rapyd, także kanadyjska firmę Nuvei oraz Amazon.

Przez ostatnie 20 lat PayU świadczyło usługi na ponad 50 szybko rozwijających się rynkach. Z ich oferty korzystało 450 000 sprzedawców i miliony konsumentów. PayU jest też jednym z najpotężniejszych inwestorów w obszarze fintech. Łączną wartość inwestycji szacuje się na około 1 miliarda dolarów.

Wraz z nieustającym rozwojem globalnego handlu zarówno firmy jak i twórcy oprogramowania stale poszukują wygodnych, kompleksowych rozwiązań płatniczych, które można włączyć w każdy proces biznesowy lub dowolną aplikację w celu przyjmowania, odbierania i transferowania pieniędzy na całym świecie. Jak podkreśla mamstartup.pl potrzeba obsługi szerokiej gamy przypadków użycia, od przyjmowania płatności przy użyciu preferowanych lokalnie metod po wypłaty dla firm i osób fizycznych za granicą oraz wydawanie kart i kredytów, stale rośnie. Firmy mogą zastąpić wiele rachunków bankowych, procesorów i lokalnych dostawców płatności tylko jedną relacją Rapyd.

W wydanym po transakcji oświadczeniu dyrektor generalny i współzałożyciel Rapyd, Arik Shtilman podkreślał, że strategia koncentrująca się zarówno na wzroście organicznym, jak i przejęciach, pozycjonuje Rapyd jako jedną z największych, zintegrowanych globalnych firm fintech na świecie, realizującą wizję pojedynczej, zintegrowanej platformy Fintech-as-a-service.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.