Jak napisać CV z użyciem AI? 3 dobre praktyki i jedna, którą stanowczo odradzamy

Chatboty oparte na generatywnej sztucznej inteligencji stały się obecnie jednymi z najistotniejszych narzędzi wspierających codzienną pracę. Oto, jak korzystać z nich z sensem także przy jej poszukiwaniu.

Jak napisać CV z użyciem AI? 3 dobre praktyki i jedna, którą stanowczo odradzamy

Jak napisać CV z użyciem AI: słowa kluczowe

Jedną z najważniejszych cech dobrego CV jest jego personalizacja pod kątem konkretnego miejsca pracy. Chodzi przede wszystkim o to, by z jednej strony osoby zajmujące się rekrutacją miały poczucie, że czytają dokument skrojony pod siebie, a z drugiej – by automatyczne systemy selekcji nie odrzuciły go ze względu na brak konkretnych informacji.

Najłatwiejszym sposobem, by osiągnąć oba powyższe cele za jednym razem, jest wstawienie do swojego CV odpowiednich słów kluczowych. I warto to robić właśnie za pomocą chatbotów AI. Tego typu narzędzia nie tylko przyspieszają żmudny proces edycji tekstu, ale też są w stanie płynnie i naturalnie wpleść w niego konkretne frazy.

Jak napisać CV z użyciem AI: korekta i redakcja

Gorszym od niespersonalizowanego CV jest tylko takie, które zawiera błędy lub brzmi nieprofesjonalnie. Tu jednak również z pomocą mogą przyjść narzędzia AI, które doskonale sprawdzają się w wychwytywaniu wszelkich pomyłek gramatycznych i językowych oraz w usprawnianiu stylu wypowiedzi.

Z chatbotów warto korzystać zwłaszcza w przypadku tworzenia CV w języku angielskim, by np. unikać mieszania sformułowań charakterystycznych dla odmian brytyjskiej i amerykańskiej oraz eliminować wyrażenia slangowe.

LinkedIn z nowym narzędziem rekrutacyjnym. Chatbot AI pomoże w znalezieniu pracy
LinkedIn przekroczył magiczną barierę miliarda użytkowników. Z tej okazji właściciel platformy Microsoft udostępnił nowe narzędzie - opartego na AI asystenta do poszukiwania pracy.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.