Podsumowanie tygodnia - 19-29 lipca: UE chce regulować rynek pracy; Tencent wykupił Techland

Tencent wykupił udziały w Techlandzie, a Unia Europejska bierze się za regulację rynku pracy z naciskiem na samozatrudnienie i umowy cywilnoprawne. Z kolei krakowska AGH pracuje nad zupełnie nowym narzędziem AI dla lekarzy. Czym jeszcze żyliśmy w minionym tygodniu?

Podsumowanie tygodnia - 19-29 lipca: UE chce regulować rynek pracy; Tencent wykupił Techland

Od Redakcji

W doniesieniach prasowych ostatnich tygodni jak refren przewijają się stałe elementy. Nazwiska Elona Muska i Sama Altmana odmieniane są przez wszystkie przypadki, podobnie rzecz ma się ze sztuczną inteligencją i ChatGPT. I tu i tu zachwyt miesza się coraz częściej z obawami. Trudno się jednak dziwić, gdy kolejne pomysły firm technologicznych przypominają dystopijne powieści science-fiction.

Tymczasem swoje udziały w polskim rynku gamingowym zwiększył chiński gigant Tencent, a krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza otrzymała grant na opracowanie asystenta dla lekarzy opartego na AI. Unia Europejska z kolei na poważnie wzięła się za regulację rynku pracy z naciskiem na platformy cyfrowe. Nowe prawo może jednak objąć wszystkie osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych i kontraktach B2B. Więcej na ten temat w Przeglądzie tygodnia redakcji Digitized.

Zapraszamy!

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.