Przegląd tygodnia, 9-15 sierpnia: Polska rajem inwestycji tech, WeWork na skraju upadku

Polska rajem dla spółek technologicznych, Ministerstwo Cyfryzacji wzmacnia internet w całym kraju, a Blik rozpoczyna ekspansję europejską. Jednocześnie WeWork znalazł się na skraju bankructwa, a Chiny mają kłopoty gospodarcze. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Przegląd tygodnia, 9-15 sierpnia: Polska rajem inwestycji tech, WeWork na skraju upadku

Od Redakcji

Polska nowoczesnymi technologiami stoi. I to nie przesada. Nasz kraj znalazł się na drugim miejscu w Europie i trzynastym na świecie pod względem atrakcyjności rynku z punktu widzenia inwestycji w firmy z tego sektora. Ale z drugiej strony trudno się dziwić, skoro w tym samym tygodniu nasi rodzimi naukowcy z Politechniki Śląskiej dokonali przełomowego odkrycia w dziedzinie polimerów i nanomateriałów, a nasz operator płatności Blik rozpoczyna ekspansję na kolejne kraje Europy. Z kolei Ministerstwo Cyfryzacji planuje poprawić zasięg Internetu w całym kraju.

Nie wszędzie sytuacja wygląda jednak tak kolorowo. Gospodarka Chin wyraźnie kuleje, a WeWork, jeden z najpopularniejszych amerykańskich startupów ostatnich lat, chyli się ku upadkowi. Czym jeszcze żyliśmy na przestrzeni ostatniego tygodnia? Zapraszamy na przegląd redakcji magazynu Digitized.


Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.