Przegląd tygodnia, 9-15 sierpnia: Polska rajem inwestycji tech, WeWork na skraju upadku

Polska rajem dla spółek technologicznych, Ministerstwo Cyfryzacji wzmacnia internet w całym kraju, a Blik rozpoczyna ekspansję europejską. Jednocześnie WeWork znalazł się na skraju bankructwa, a Chiny mają kłopoty gospodarcze. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Przegląd tygodnia, 9-15 sierpnia: Polska rajem inwestycji tech, WeWork na skraju upadku

Od Redakcji

Polska nowoczesnymi technologiami stoi. I to nie przesada. Nasz kraj znalazł się na drugim miejscu w Europie i trzynastym na świecie pod względem atrakcyjności rynku z punktu widzenia inwestycji w firmy z tego sektora. Ale z drugiej strony trudno się dziwić, skoro w tym samym tygodniu nasi rodzimi naukowcy z Politechniki Śląskiej dokonali przełomowego odkrycia w dziedzinie polimerów i nanomateriałów, a nasz operator płatności Blik rozpoczyna ekspansję na kolejne kraje Europy. Z kolei Ministerstwo Cyfryzacji planuje poprawić zasięg Internetu w całym kraju.

Nie wszędzie sytuacja wygląda jednak tak kolorowo. Gospodarka Chin wyraźnie kuleje, a WeWork, jeden z najpopularniejszych amerykańskich startupów ostatnich lat, chyli się ku upadkowi. Czym jeszcze żyliśmy na przestrzeni ostatniego tygodnia? Zapraszamy na przegląd redakcji magazynu Digitized.


Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.