AI vs AI. Sztuczna inteligencja wynegocjowała umowę prawną bez udziału człowieka

AI przeprowadziła negocjacje umowy prawnej bez udziału człowieka. To starcie pomiędzy sztuczną inteligencją a… sztuczną inteligencją. Firma Luminance w pełni powierzyła AI negocjacje umowy i jak mówi, odbyły się one „bez ingerencji człowieka, między dwiema przeciwnymi stronami”.

AI vs AI. Sztuczna inteligencja wynegocjowała umowę prawną bez udziału człowieka

Sztuczna inteligencja w procesie negocjacji umów

Zajmująca się sztuczną inteligencją brytyjska firma Luminance stworzyła system automatycznej analizy i modyfikacji dokumentów oparty na dużym modelu językowym (LLM). W praktyce narzędzie wpływa na zdolność AI do samodzielnego negocjowania umów z inną sztuczną inteligencją, przy wykluczeniu udziału człowieka.

Luminance twierdzi, że jest to pierwsza w historii próba negocjacji umowy oparta na sztucznej inteligencji. Potwierdza też, że model został przygotowany w oparciu o 150 milionów dokumentów prawnych, aby dostarczyć AI jak najwięcej informacji prawniczych.

Przyjdzie AI i nas zje? O przyszłości pracy bez paniki i sensacji
Cyfryzacja wpłynęła na sposób, w jaki o sobie myślimy. Popularne jest doszukiwanie się analogii: człowiek jako naturalny komputer, który zostanie „pokonany” przez potężną, wykraczającą daleko poza ludzkie umiejętności technologię. Możliwe są jednak zupełnie inne scenariusze.

Korzyści z automatyzacji 

Analiza dokumentów prawnych to proces czasochłonny i pracochłonny. W tradycyjnym modelu pracownicy muszą robić to samodzielnie. Jednak dzięki narzędziu Autopilot od firmy Luminance cały proces może zostać w pełni zautomatyzowany. Według informacji firmy program potrafi błyskawicznie przyswoić, zrozumieć i przeanalizować duże nakłady informacji, a także wykryć potencjalne zagrożenia. 

– Oddając codzienne negocjacje w ręce AI, która jest przeszkolona prawnie i rozumie mechanizmy działania firm, uwalniamy prawników, aby mogli skupić się na kreatywności w miejscach, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – przekonywał Jaeger Glucina, dyrektor generalny Luminance.

Podkreślił jednocześnie, że prawnicy mogą na bieżąco monitorować cały proces analizy i wprowadzać konieczne zmiany.

LinkedIn z nowym narzędziem rekrutacyjnym. Chatbot AI pomoże w znalezieniu pracy
LinkedIn przekroczył magiczną barierę miliarda użytkowników. Z tej okazji właściciel platformy Microsoft udostępnił nowe narzędzie - opartego na AI asystenta do poszukiwania pracy.

Nowe rozwiązania od OpenAI

Branżowe modele LLM to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie modeli języka maszynowego, które cały czas się rozwijają. Kilka dni temu pojawiła się także informacja o dostępności niestandardowych modeli ChatGPT, które dają użytkownikom możliwość tworzenia spersonalizowanych narzędzi zgodnych z ich potrzebami. Co istotne, nie muszą oni posiadać wiedzy i doświadczenia w programowaniu. Rozwiązania skierowane są do klientów korzystających z ChatGPT i ChatGPT Enterprise.

)

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.