Justyna Bakalarska-Stankiewicz

Justyna Bakalarska-Stankiewicz
Dziennikarka i autorka książek, przedsiębiorczyni, specjalistka ds. komunikacji i marketingu, wykładowczyni akademicka.
Justyna Bakalarska-Stankiewicz
Polecane materiały
Lista materiałów: (4)

Język inkluzywny to sposób komunikacji, który ma na celu unikanie dyskryminacji i promowanie równości poprzez uwzględnianie różnic. Niestety coś, co powinno jednoczyć, coraz częściej dzieli. Co z tego wynika i jak to zmienić?

W ostatnich latach wartości stały się kluczowym elementem różnicującym marki na tle konkurencji. To, co kiedyś było domeną rywalizacji na poziomie produktowym, przekształciło się w wyścig o wizerunek firmy zgodny z oczekiwaniami społeczeństwa. Niestety zbyt często są to jedynie działania fasadowe.

Niedawno zwiedzałam niemal w pełni zautomatyzowaną fabrykę. Liczba pracowników była minimalna, a ich obowiązki ograniczały się do dbania o odpowiednią ilość materiałów i wciskania odpowiednich guzików. Ich prawdziwa praca zaczynała się, gdy maszyny się psuły. Wówczas ludzie okazywali się niezbędni.

Rekrutacja powinna być obiektywna. Każda i każdy z nas może jednak ulec błędom poznawczym, które wypaczają rzeczywistość. Mamy skłonność do przypisywania osobom atrakcyjnym fizycznie innych pozytywnych cech - inteligencji, poczucia humoru czy wysokich kompetencji. Jak uniknąć pomyłki?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.