Czy naprawdę umiemy pracować zdalnie i hybrydowo?

W skali globalnej od trzech lat obserwujemy radykalne zmiany środowiska i kultury pracy, zarówno pozytywne jak i negatywne. Coraz częściej pracujemy w systemie hybrydowym lub zdalnie, ale czy jesteśmy na to przygotowani?

Czy naprawdę umiemy pracować zdalnie i hybrydowo?

Nowy raport dotyczący pracy zdalnej i hybrydowej

Kalifornijska agencja Achievers Workforce Institute opublikowała raport będący efektem szeroko zakrojonych badań, które objęły ponad 3,5 tysiąca pracowników branży nowych technologii i 1,4 tysiąca przedstawicieli pionu HR ze Stanów Zjednoczonych.

Aż 85 proc. pracowników „online”, czyli tych, którym do wypełnienia służbowych obowiązków wystarczy dostęp do komputera, decyduje się na pracę zdalną lub hybrydową. Brak możliwości takiej pracy był najczęstszą przyczyną porzucania firm w 2022 roku. Jednocześnie aż 65 proc. właścicieli biznesów technologicznych preferowałoby pracę stacjonarną i z wyczuwalną dla ponad dwóch trzecich ankietowanych pracowników niechęcią przystaje na elastyczne formy współpracy. Bez radykalnych zmian stylu zarządzania rozproszonymi zespołami ten dysonans pomiędzy oczekiwaniami obu stron prowadzi do spadku zaufania i identyfikacji z organizacją, które znajdują wymierne odbicie w liczbach.

Tylko 18 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco na pytanie o to, czy ufają swoim liderom. Zaledwie 24 proc. ocenia swoje zaangażowanie w wykonywane obowiązki pozytywnie, 60 proc. bierze pod uwagę możliwość zmiany pracy i tylko 20 proc. ankietowanych poleciłoby obecne miejsce zatrudnienia innym.

Uzyskaj pełny dostęp do magazynu

Zarejestruj się bezpłatnie, by uzyskać dostęp do całości tego artykułu.

Zarejestruj się
Masz już konto?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.