Piotr Zalewski

Piotr Zalewski
Pracował wydawnictwie IDG, gdzie współtworzył m.in. magazyn Internet Standard. 13 lat spędził w Google, najpierw w dziale sprzedaży, a następnie przez wiele lat w środkowoeuropejskim dziale komunikacji. Interesuje się technologią i ekonomią. Prowadzi “Podcast o Pieniądzach” na temat finansów osobistych.
Polecane materiały
Lista materiałów: (5)

Pod koniec lutego Microsoft kupił udziały we francuskim startupie Mistral AI. Ta istniejąca niespełna rok firma już teraz wyceniana jest na 2 mld dolarów i bywa określana jako zagrożenie dla OpenAI. Co mówi nam to o europejskim ekosystemie technologicznym i jego szansach na dogonienie świata?

Rok 2023 upłynął pod znakiem AI i wszystko wskazuje na to, że w kolejnym nic się pod tym względem nie zmieni. Ale czego konkretnie można się spodziewać? I jakie inne trendy zawładną światem w 2024 r.? Spójrzmy w przyszłość, opierając się na danych i oficjalnych zapowiedziach.

Jako jedyna firma na świecie jest w stanie produkować procesory w najnowocześniejszej technologii 3 nm. Do tego posiada najdroższą fabrykę, jaką kiedykolwiek zbudowano, a jej klientami są Apple, NVIDIA i Intel. Jak to się stało, że tajwańskie TSMC zostało jedną z najważniejszych firm świata?

Mówi się, że żyjemy w gospodarce cyfrowej, a rozpowszechnienie się internetu było jednym z największych technologicznych przełomów w historii. Najważniejszą walutą tej nowej gospodarki jest nasza, ludzka, uwaga. Przynajmniej tak na świat każe patrzeć attention economy – ekonomia uwagi.

Korzysta z nich Google, Intel czy LinkedIn. Czy Objective and Key Results, czyli metodyka wspólnego wyznaczania ambitnych celów sprawdzi się także w startupach i średniej wielkości firmach? Czym OKR-y różnią się od KPI? I jak taką metodologię wdrożyć?

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.