Monika Dańczyszyn

Monika Dańczyszyn
Dokumentalistka i redaktorka telewizyjnych formatów. Praktyk mediów cyfrowych i algorytmów w technologii filmowej. Po latach w świecie audiowizualnym wraca do dziennikarstwa - w nowej, cyfrowej odsłonie. Miłośniczka sztuki, szczególnie sztuki przetrwania.
Monika Dańczyszyn
Lista materiałów: (13)

Większościowy pakiet akcji Toshiby, 78,65%, wykupiło konsorcjum pod przewodnictwem firmy private equity Japan Industrial Partners (JIP). To według zarządu jedyna szansa, żeby uniknąć bankructwa.

Dzięki filmom z udziałem Cruise'a, Tom Graham - prawnik z zawodu - zrozumiał, jak niebezpieczne dla praw człowieka jest  fotorealistyczne, generatywne AI. Narzędzia deepfake są  powszechnie dostępne na rynku, a cyfrowe rekreacje stają się coraz potężniejsze i przerażająco realistyczne.

Uczestnicy eksperymentu przez 6 miesięcy będą testować system zatrudnienia 100/80/100. Taki model pracy oznacza 100% pensji i wydajności przy 80% czasu pracy.

Popularna platforma hostingowa Airbnb boryka się z plagą fikcyjnych ofert. Do tej pory usunięto z niej 59 tys. fałszywych ogłoszeń, a kolejnych 157 tys. zablokowano przed publikacją.

Najnowszy projekt firmy Apptronik - Apollo, humanoidalny robot zaprojektowany do przyjaznej interakcji, masowej produkcji i zapewnienia bezpieczeństwa, w niedalekiej przyszłości wyręczy astronautów także w kosmosie.

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Tokio przebadał emocje kur, żeby nawiązać w przyszłości międzygatunkowy kontakt. Odkrycia były możliwe dzięki narzędziom opartym na AI.

Amazon wprowadził zmiany w polityce publikacji książek w serwisie Kindle Direct Publishing, oferującym druk na życzenie. Autorzy i wydawcy mogą teraz udostępniać do 3 książek dziennie, choć do tej pory nie było żadnych ograniczeń. Wszystko przez literaturę binarną i chatboty.

Repozytorium otwartych książek Project Gutenberg, praktycznie z dnia na dzień, przekształciło tysiące swoich tytułów w audiobooki wykorzystując technologię syntetycznej mowy. Choć wybór jest nieco osobliwy, dla projektu to ogromny postęp w upowszechnianiu literatury.

Neuralink, startup należący do Elona Muska otrzymał oficjalną zgodę od amerykańskiej komisji FDA (Agencji ds. Żywności i Leków) na rekrutację pacjentów do pierwszych badań klinicznych na ludziach.

Do organizatora szczytu Big Tech z kongresmenami, senatora Chucka Schumera, wpłynął list podpisany przez 22 grupy społecznie przejęte wpływem dużych modeli językowych AI na emisję dwutlenku węgla i informację.

Startup Wiz zajmujący się bezpieczeństwem w chmurze odkrył przypadkowo w publicznym repozytorium GitHub należącym do Microsoft 38 terabajtów poufnych informacji firmy. Wśród nich znajdowały się kopie zapasowe pochodzące z dwóch komputerów osobistych pracowników spółki.

Irlandzka Komisja Ochrony Danych (DPC), na mocy unijnego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) nałożyła na TikTok karę w wysokości 345 mln euro za naruszenie prywatności dzieci. Jest to największa jak dotąd kara, jaką TikTok otrzymał od organów regulacyjnych.

Świetnie! Twoja rejestracja się powiodła.

Witaj z powrotem!

Twoja rejestracja w Digitized - magazyn dla ludzi w cyfrowym świecie zakończyła się sukcesem.

Sukces! Sprawdź swoje konto e-mail w poszukiwaniu magicznego linku do logowania.

Sukces! Twoje informacje rozliczeniowe zostały zaktualizowane.

Twoje informacje rozliczeniowe nie zostały zaktualizowane.